Menedékhely a Lakóca alatt

2018. szeptember 26., szerda, Közélet

Az elmúlt napokban befejezték a lakócai menedékhely összeszerelését – tájékoztatott a megyei hegyimentő szolgálat. A Háromszék legmagasabb csúcsához közeli létesítmény belső felszerelésén még dolgoznak, ám abban 4-8 fő már meghúzódhat éjszakára.

  • Utolsó simítások a Lakóca menedékhelyen.  Fotó: Kovászna Megyei Hegyimentő Szolgálat
    Utolsó simítások a Lakóca menedékhelyen. Fotó: Kovászna Megyei Hegyimentő Szolgálat

A Bodoki-havasokbéli menedékhely augusztusi átadása után ez a háromszéki hegyimentők második hasonló építménye. Mint írják, a Lakóca-tető alatti menedékhely mintegy 1700 méter magasan található, a csúcstól 20–25 percnyi járásra (GPS koordinátái: É.SZ 45.824594, K.H 26.371369). A piros sáv gerincjelzés közelében, illetve a Kovászna–Kommandó közötti, kék ponttal jelzett túraútvonal mellett található, és az 1777 méter magas Lakóca-csúcsot megközelítők, illetve a gerincen túrázók számára lehet hasznos.

Moscviciov Leonid, a hegyimentő szolgálat vezetője érdeklődésünkre elmondta, a hajlék folyamatosan nyitva van, jelzőtáblát, térképet szereltek fel, illetve feltüntették a hegyimentő-szolgálat telefonszámát is. A menedékhelyet folyamatosan szemmel tartják majd, a szolgálat munkatársai rendszeresen felkeresik és elvégzik a szükséges javításokat, egyelőre belső felszerelését kell véglegesíteniük. Mint mondta, a továbbiakban a Kommandó környéki túraútvonalak számát is növelni kívánják, új ösvényeket szeretnének megjelölni. A Bodoki-havason lévő házikót már használják a túrázók, többen éjszakáztak benne – tette hozzá.

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Mit gondol, véget ér-e idén az ukrajnai háború?









eredmények
szavazatok száma 1236
szavazógép
2018-09-26: Közélet - Bokor Gábor:

Hosszabbítani próbálják a síszezont

Három hóágyúval gyarapodott a kovásznai Lőrincz Zsigmond Sípálya felszereltsége. A polgármesteri hivatal a Progresszió Helyi Akciócsoport tagjaként pályázott a beszerzés finanszírozására. A három hóágyú értéke 350 ezer lej, a pályázati pénz ennek mintegy nyolcvan százalékát fedezte.
2018-09-26: Világfigyelő - :

Saját pártja is elégedetlen Merkellel

Meglepetésre elveszítette a német Kereszténydemokrata Unió (CDU) és a testvérpárt bajor Keresztényszociális Unió (CSU) közös szövetségi parlamenti (Bundestag) képviselőcsoportjában tegnap tartott frakcióvezető-választást Volker Kauder, az Angela Merkel kancellár bizalmasaként számon tartott politikusnak így 13 év után távoznia kell a tisztségből.