A Baróti Szabó Dávid Szakközépiskola érdekében pályázik az önkormányzat – hangzott el a baróti tanács legutóbbi ülésén. A tanintézmény megbízott igazgatója, Derzsi-Ráduly Kázmér üdvözli a lépést: a sportpálya, illetve a félbehagyott campus részeként épülő étkezde műhelyekké való alakítása az oktatási feltételek jelentős javulását jelenti – mondotta.
Az Helyi Fejlesztések Országos Programja által kiírt pályázattól bő tízmillió lejt remél a baróti tanács. Az elbírálásra valószínűleg december közepéig sor kerül, így ha nyernek, a közbeszerzést már márciusig le lehet bonyolítani, és ideális körülmények között év végére akár az építkezést is befejezhetik. „Abban reménykedem, hogy nemcsak az út- és csatornahálózatok, hanem az iskolák fejlesztését is támogatásra érdemesnek tarják a pályázatokat elbírálók. Jó lenne, mert még van egy iskolafejlesztési pályázatunk, kivitelezésének várhatóan tavasszal kezdünk neki, azaz párhuzamosan tudnánk haladni, és egységes képet alakíthatnánk ki. A fejlesztési programmal kapcsolatosan amúgy jók a tapasztalatok, a leadott számlákat két-három héten belül kifizetik, így az építést végző vállalkozók is szívesen vesznek részt a munkában, és lehet haladni” – mondotta Lázár-Kiss Barna András, Barót polgármestere.
A szakoktatás fejlesztésébe jelentősebb összeget évtizedek óta nem fektettek: műhely csak a textil- és faipari osztályok számára biztosított, az autószerelői szakon tanulóknak csak régi satuk állnak rendelkezésre, a turisztikai és környezetvédelmi osztályoknak sosem volt szaklaborja – ideje lenne tehát a korszerűsítésnek, a bővítésnek.
„A textil szakosok műhelyét némileg korszerűsítettük, de kicsi, meglehetősen nehezen férnek el benne a tanulók. A turizmus helyett agroturizmus szakot indítunk, de oda is feltétlen szükséges lenne egy tankonyha és egy felszolgálóterem, a környezetvédelmiseknek pedig egy laboratórium. Az iskola mindezt önerőből nem tudná elvégezni, tudtommal az önkormányzat sem áll úgy anyagilag, hogy ilyen célra jelentősebb összeget tudjanak adni, így csak a pályázat az egyedüli járható út. Örvendek, hogy ezt a városvezetés is felismerte és érdekünkben cselekszik” – mondotta Derzsi-Ráduly Kázmér.
Ha nem tudnánk, milyen célt szolgál, illetve nem látnánk két kézilabdakaput és kosárlabdapalánkot, valamint némileg távolabb néhány lelátót, az iskolaudvarnak ezt a részét inkább elhagyatott parkolónak mondanánk, mintsem sportpályának. Az aszfalt széles repedéseiben fű zöldell, itt-ott gyomnövények verték fel fejüket, felfestése, ha volt is, nem látszik. A tervek szerint nemcsak a viharvert borítóréteg helyett kerülne új, hanem köréje modern futórészt alakítanánk ki, esővíz-elvezetőt szerelnének, kicserélnék a lelátókat és új felszereléssel látnák el.