Erdővidéken hagyomány a jótékonykodásA láb mindig kéznél van

2018. október 23., kedd, Közélet

Harmadik alkalommal rendezték meg a Fogadjuk, kibírod elnevezésű jótékonysági, adománygyűjtő futást vasárnap Baróton, az eseménybe – amely mára jóval túlnőtte Erdővidék határait – 160 futó kapcsolódott be.

  • A legkisebbek is  bekapcsolódtak a  jótékonysági rendezvénybe. A szerző felvételei
    A legkisebbek is bekapcsolódtak a jótékonysági rendezvénybe. A szerző felvételei

A rendezvény nagyszerűen ötvözi az egészséges életmódra való odafigyelést, az együttérzést, az együtt munkálkodást, a jótékonykodást, az elfogadást, ember- és közösségformáló ereje van. Talán ezért is övezi akkora népszerűség a kezdeményezést, hiszen az egészen kicsiktől a fiatalokon át, felnőttek, idősek, közéleti személyiségek, sportolók, segély- és sportegyesületek képviselői álltak rajthoz és futottak egy nemes cél érdekében, a halmozottan sérült gyerekekkel foglalkozó Laura Házért. Ez igazolja, hogy a rendezvénynek létjogosultsága és helye van a közösség életében, de azt is, hogy Erdővidéken fontos a szeretet napjaink embertelennek tűnő világában is.

 

 

 

„Amikor ezt a dolgot kitaláltuk, nem is hittük, hogy lesz harmadik kiadása. Amikor elkezdtük, még nem volt, aki fusson, aztán lassan-lassan bekapcsolódtak az emberek. Három évvel ezelőtt 80 futónk volt. Akkor nagy öröm volt, hogy ilyen sokan szaladnak értünk, annyira jól sikerült az első alkalom, hogy eldöntöttük, lesz folytatás. Második alkalommal még többen, 100-an voltunk, most 160-an vagyunk, plusz a gyerekek. Mindenkinek nagyon-nagyon köszönöm, aki eljött, segített, támogatott, annyira kedves volt mindenki velünk, egy szóra mindenki mellénk állt. Köszönjük Dimény János nyugalmazott iskolaigazgató úrnak, hogy harmadik alkalommal is elvállalta rendezvényünk fővédnökségét” – nyilatkozta Cseresznyés Emília elnök a kezdeményező Laura Ház részéről. Idén nemcsak Baróton zajlott az akció, hanem az eseménnyel egy időben máshol is leszaladták a vállalt távot. Tízen például Budapesten a Margitszigeten, körülbelül 25-en a sepsiszentgyörgyi stadionban, emellett más helységekben is ugyanezt tették.

A rendezvény ezzel kinyílt a világ felé, sokan figyelnek rá – fogalmazott Cseresznyés Emília, akinek a legjobban az esett, hogy ilyen sokan hozzáálltak a Laura Ház kezdeményezéséhez, annyi szépet írtak róluk a bejelentkezéskor. A fiataloknak külön köszöni, hogy melléjük álltak. A futónapot megelőzően szerveztek egy önkéntes napot, ahol próbálták a pálya talaját kissé felújítani, fellazítani. „Köszönöm az iskola vezetőségének, hogy mellénk állt, a diáktanácsnak, a tanároknak, a tanulóknak, a Rákos Agro-Landnek, ifj. Szép Bélának a segítséget. Köszönöm Nagy Ernőnek és Gazdag Álmosnak, akik kijelölték és előkészítették a félmaratoni pályát” – sorolta a kezdeményező.

 

 

 

Dimény János nyugalmazott iskolaigazgató, a rendezvény fővédnöke egyperces néma csenddel emlékezett meg néhai Tóth Lauráról, akinek álma volt egy olyan központ létrehozása, amely fel tudja vállalni a halmozottan sérült gyerekek ellátását. Dimény úgy érzi, a baróti székhelyű Laura Ház Egyesület ma történelmet ír és példát szolgáltat a nagyvilágnak, hiszen nagyon sok gyermek és fiatal sorsát vállalta fel önzetlenül, csodával határos módon. Az egyesület nem kifogásokat keres a problémákra, hanem megoldásokat kínál, ami a szeretetből és a segíteni akarásból táplálkozik. A megoldások keresésére a jó példa ez az adománygyűjtő esemény, amelyet ugyan a szükség hozott létre, ez szülte, de a cél önmagában nemes és csodálatos.

„A Fogadjuk, kibírod futónap elsődleges célja az adománygyűjtés, de már a kezdetektől kiemelt célként kezelték az egészséges életmódra, a sportolásra való nevelést, a közösségépítést, az egymás iránti szeretet erősítését és kiemelten a fogyatékkal élőkre való odafigyelést. Ma Baróttól Budapestig a halmozottan sérült gyerekek és fiatalok felé fordul a tekintet, emelkedik ölelésre egy óvó kéz. A láb mindig kéznél van, és vannak olyan pillanatok, amikor nagyon könnyen tehetünk valamit egy jó cél érdekében – ez történik ma. Örömmel tapasztalom, hogy az elmúlt évekhez viszonyítva nőtt a futók és a fogadók tábora, csodával határos az, hogy a Laura Ház felhívására ennyi ember hagyta ott a vasárnapi kikapcsolódást, a pihenőt, és eljött ide, hogy sportoljon és tegyen egy jó cél érdekében” – osztotta meg gondolatait a jelenlévőkkel Dimény János.

Albert Egon

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Mit gondol, véget ér-e idén az ukrajnai háború?









eredmények
szavazatok száma 1238
szavazógép
2018-10-23: Máról holnapra - Mózes László:

A zsarnokság árnyalatai

Október huszonharmadika, ezerkilencszázötvenhat. Az önkényt, agymosást, hazugságot megelégelő magyarok napja, a kommunista diktatúrát megelégelők forradalmának, szabadságharcának kezdete. A zsarnoksággal szembefordulók, ismert és ismeretlen hősök, lelkiismeretükre hallgatók akkor azt suttogták, mondták, harsogták: elég volt!
2018-10-23: Közélet - Fekete Réka:

Csontjaink egészségéért

A csontritkulás a felnőtt lakosság közel 22 százalékát érinti, pedig megelőzésének eszköze mindannyiunk kezében van – hangsúlyozták szakemberek a sepsiszentgyörgyi Dr. Fogolyán Kristóf Megyei Sürgősségi Kórház által szervezett kétnapos rendezvényen. A csontritkulás világnapja (október 20.) alkalmából pénteken előadások hangzottak el a témában, szombaton közösségi gyalogláson hívták fel a figyelmet a mozgás szerepére.