Ennyi szép fiatal s ennyi szép szó és ének rég nem volt nálunk a színpadon – hangoztatták az ünnepségre egybegyűlt idős erősdiek.
A maroknyi gyerek, szám szerint hét, mind a színpadon van – hangsúlyozta Ráduly-Baka Zsuzsanna helybeli református lelkipásztor megnyitóbeszédében. Ennyi a vallásoktatásban részesülő gyerek. Két tanuló Brassóból jár gyakran haza nagyszüleihez – mondta –, itt van alkalmuk szép magyar beszédet gyakorolni és színpadon énekelni. Nagy dolog ez, ugyanis gyerekhiány miatt évek óta nem működik sem óvoda, sem iskola ebben a székföldi faluban, ezért fontos és ezért áldás itt a vallásóra.
Szombat délután újra magyar napot tartottak a faluban immáron hagyományos rendezvényként. Megtelt a kultúrotthon. Felpártolta a rendezvényt a helyi magyarság, de többen eljöttek a szomszédos Árapatakról is. A lelkészi család zsenge korú gyerekei – Ráduly-Baka Bíborka, Boglárka, Rubinka és a kicsi Réka – népmeséket mondtak és énekeltek. Velük együtt szerepelt a helybeli Joó Andrea és Kertész Mónika és a brassói Aranyosi testvérek Csukás István Sün Balázs című jelenetében. Derű és nevetés kísérte a komollói nőszövetség műkedvelő színjátszó csoportjának Papagáj című rövid humoros jelenetét (betanította: Demeter Éva). Méltó befejezése volt a műsornak az esztelneki Hamuvirág húsztagú néptáncegyüttes előadása, amelyet vastapssal jutalmaztak az erősdiek.
„A mai nap ünnep, mert összegyűltünk, hogy egy kis kultúrát szívhassunk magunkba abból, ami a miénk. Örülünk, hogy népes fiatal vendégcsapatként megtisztelt a Hamuvirág néptánccsoport, s annak is, hogy még akadnak olyanok az erősdi közösségben, akik szívesen áldoznak idejükből, javaikból, hogy igazi magyar ünnepünk legyen” – fogalmazott beszédében Ráduly-Baka Zsuzsanna, Papp Lajos szívsebész szavait idézve: A jó szó, a szép beszéd és a meleg tekintet gyógyszer a szív számára. Kívánom, hogy erősítsen mindannyiunkat a mai nap – tette hozzá. A magyar nap terített asztallal zárult.