Beke István és Szőcs Zoltán védőügyvédjei november 28-án, illetve 23-án iktatták a bukaresti Legfelső Semmítő- és Ítélőszéken azt a folyamodványt, amelyben rendkívüli jogorvoslatot kérnek, megkérdőjelezve az ellenük hozott ítélet törvényességét. A csíkszeredai börtönben fogva tartott Beke István és Szőcs Zoltán a végleges ítélet kimondása után közel négy hónappal – a törvényes határidő harminc nap – kapták meg a hetvenoldalas indoklást, ami lehetővé tette számukra, hogy éljenek ezzel az utolsó hazai fellebbezési lehetőséggel, ezután már csak a nemzetközi emberi jogi bírósághoz fordulhatnak.
Beke Csilla, Beke István felesége Facebook-bejegyzésben közölte: „Ma három éve, hogy elkezdődött a kálvária, Szent András napján, amikor is keresztapám felköszöntésén kívül egy beteglátogatásra készültünk, de mindezek elmaradtak »a bombarobbantás okán«. Ennek a »bombának« a hatása kimerült a lakosság manipulálásában, a közvélemény teljes félrevezetésében és az emberek megfélemlítésében. Megalkották az évszázad »terrorista ügyét«, röhejessé téve egy ország nyomozó hatóságát, igazságszolgáltatását, és megnyomorították ártatlan emberek, családok, nagyon sokak életét, bizonyítékok hiányában, időhúzásra játszva.”
Mint írja, először ugyanannyi napra ítélték el őket, amennyit letöltettek velük, majd öt-öt évre, amiből, ha leszámoljuk az eddig letöltöttet, a munkát, a fogvatartási körülményeket, a jó magaviseletet, a jövő esztendő törvényesen is elhozhatja a szabadulásukat. Jogállamban nem történhetett volna meg a tisztességtelen eljárás, a bizonyítékok hiányában való elítélés, a jogi besorolás megváltoztatása (nem azért ítélték el őket, amiért megvádolták), hogy bezárásuk után négy hónappal indokolták meg az ítéletet, akadályozva a védelmet az utolsó védekezési lehetőségében, az óvásban is.
„Az óvás az ítélet törvényességére vonatkozik – folytatja Beke Csilla –, és annak megsemmisítését, István és Zoltán felmentését, illetve az óvás ideje alatt a büntetés felfüggesztését kértük. A »tett«, amiért elítélték őket, nem összesíti a bűntény alkotóelemeit – a 2004/535-ös törvény 32. cikkelye (3) bekezdésének a pontja szerint –, amelyre az egyetlen különleges jogorvoslati lehetőség a felülvizsgálat utáni megsemmisítés, hiszen a vádlottakat olyan tettért ítélték el, amelyet a büntetőjog nem ír elő.”