Tej-kifli program újratöltve

2018. december 7., péntek, Közélet

Háromszék harmincnyolc közigazgatási egysége indíthatja el önállóan a tej-kifli programot, miután a megyei tanács tegnapi ülésén összesen 1,264 millió lejt utal át költségvetésükbe erre a célra.

  • Előpatakon sok a gyerek. Albert Levente felvétele
    Előpatakon sok a gyerek. Albert Levente felvétele

A kis- és középiskolások állami támogatással működtetett tej-kifli programja a tavalyi tanév végéig zökkenőmentesen zajlott, mivel a megyei tanács korábban négyéves keretszerződést kötött a beszállítókkal. Idén újabb négy évre szerettek volna szerződést kötni, de a tejre nem akadt jelentkező, így nem tudták folytatni a programot. Időközben a törvénykezés is megváltozott, „szinte elvesztünk a bukaresti bürokrácia útvesztőjében”, jegyezte meg Tamás Sándor, a megyei közgyűlés elnöke.

Az történt ugyanis, hogy a programot korábban szabályozó törvényt eltörölték, és sok időnek kellett eltelnie, mire új jogszabály született – ami nem jobb ugyan, mint elődje volt (neve is átváltozott Románia iskolaprogramjára), de van egy pozitív oldala is, éspedig, hogy a települések önállóan is lebonyolíthatják a versenytárgyalást a tej és kifli beszerzésére, nem szükséges az egész procedúrát a megyei tanácsnak lebonyolítania. Ezt a lehetőséget kihasználva döntött úgy a megyei közgyűlés, hogy átutalja a városoknak, községeknek a szükséges pénzösszeget.

Azért csak harmincnyolc közigazgatási egységnek a megyében levő negyvenötből, mert néhol – Sepsiszentgyörgyön, Kézdivásárhelyen, Előpatakon – a nagy gyereklétszám miatt külön közbeszerzést kell lefolytatni, másutt pedig a községek nem akarták átvállalni a licit lebonyolítását. Ezzel párhuzamosan a megyei tanács is újra meghirdeti a tejre, kiflire és gyümölcsre szóló közbeszerzést, január 8-ig várják az ajánlatokat, és azt remélik, a téli vakáció után már minden gyerek megkaphatja az iskolában az említett élelmiszereket.

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Mit gondol, véget ér-e idén az ukrajnai háború?









eredmények
szavazatok száma 1222
szavazógép
2018-12-07: Máról holnapra - Farkas Réka:

Oktatás a reformok útvesztőjében

Ismét középpontba került a román oktatási rendszer, hirtelen mindenki az ezer sebből vérző tanüggyel kezdett foglalkozni. Erre fókuszál a kormány nemzeti ünnep küszöbén bejelentett ígérethalmaza, igaz, főként fizetésemelések formájában, most nyújtotta be az oktatási törvényt módosító tervezetét az RMDSZ (ez elsősorban a kisebbségi oktatásra koncentrál, de nem csak) és meghirdette két éve készülő, Képzett Románia címet viselő projektjét Klaus Iohannis államelnök is.
2018-12-07: Közélet - Mózes László:

Vacsorát kapnak a hajléktalanok

Segítő szervezetek összefogásának eredményeként hetente egy alkalommal meleg vacsorát kapnak a sepsiszentgyörgyi, illetve a megyeszékhely környéki hajléktalanok, ezt a támogatást a kezdeményezők a továbbiakban bővíteni szeretnék. Szerda este a Mikulás a Csíki negyedi hajléktalanszállót is felkereste, és annak mintegy háromtucatnyi lakója nem csupán a főtt ételnek, hanem az apró édességeknek is örülhetett.