A 2009. augusztus 29-én megnyílt Gyűjtemények Háza 2009 és 2018 között száz rendezvénynek, köztük 59 kiállításnak biztosított helyszínt. Azok az alkotók, akik bemutatkoztak a Gyűjtemények Házában, munkáikból egy-egy darabot adományoztak a Beke Ernő által megálmodott és kivitelezett magánintézménynek. Ezekből a tárgyakból, valamint a kiállítások plakátjaiból, meghívóiból nyílt meg szombaton a hatvanadik kiállítás, a Gyűjtemények Háza korábbi kiállítói, támogatók, közreműködök és nagyszámú érdeklődő jelenlétében.
Ez már állandó kiállítás, újabbakat nem szerveznek, de író-olvasó találkozók, könyvbemutatók, hasonló rendezvények számára továbbra is nyitva marad a Gyűjtemények Háza. A végleges tárlaton festmények, grafikák, faragott munkák, festett üvegek, lepkék, bogarak, cserépkályhaelemek, hagyományos népi kézimunkák, agyagszobrok, kovácsoltvas munkák, katonai fejfedők és egyéb tárgyak láthatók.
A megnyitón Beke Ernő tulajdonos elmondta: a tíz év során a tárlatok mellett könyvbemutatók, értekezletek, különféle történelmi előadások és egyéb rendezvények is voltak. Minden alkalommal közreműködők is felléptek, a leggyakrabban Gáspár Anikó szavalatai és a Molnár Józsiás-iskola zenetagozatos tanulói tették ünnepélyesebbé az eseményt. Beke Ernő arról is beszélt, hogy Dáni Csaba magáncége minden kiállításra szép kivitelezésű plakátot, meghívót és reklámanyagot készített, amiket a cég munkatársa, Mátyus Kinga grafikus tervezett. A nagyszámú résztvevő egyperces néma csenddel emlékezett azokra a kiállítókra és előadókra – a marosvásárhelyi Both Gyulára, a gyimesfelsőloki Timár Károlyra, a sepsiszentgyörgyi Kádár Gyulára és a kézdivásárhelyi Várdó Zoltánra –, akik időközben elhunytak.
A Gyűjtemények Háza tulajdonosa azt is közölte, hogy a következő esztendőre is jelentkeztek kiállítók, akiket már nem fogadhat. Beke Ernő elmondta, a kiállítási terem működtetését eredetileg úgy képzelte, hogy gyűjtők használják. Az első három kiállítás esetében így volt, utána a képzőművészek, amatőr festők is felfedezték az új kiállítótermet és kérésüknek Beke Ernő nem tudott ellenállni, őket is befogadta, a hazai kiállítók mellett magyarországi és nagy-britanniai művész is bemutatkozott.
A legfiatalabb kiállító az akkor tizennyolc éves Gáspár Szilárd, a legidősebb pedig Nagy Gizella volt. Olyanok is akadtak, akik több alkalommal állítottak ki: Szabó Ottó, Gáspár Szilárd, Kovács Dénes, Csata Jenő, Rancz Gyula, Moldován Zsolt, Nagy István Gábor, Miklós István, Nagy Gizella és Nagy József. Beke Ernő végezetül kis statisztikával is szolgált: a tíz év alatt a világ 37 országából több mint 32 ezer látogatója volt a Gyűjtemények Házának, akik közül többen visszatérő látogatóként magukkal hozták ismerőseiket, rokonaikat és munkatársaikat. A 60. megnyitón szokás szerint közreműködött Gáspár Anikó versmondó és a Molnár Józsiás-iskola zenetagozatos csoportja.
Beke Ernő egy jó hírrel szolgált tegnap: Szántó Éva, a Maassluis Nyugdíjasklub elnöke arra kérte, adja át a klubnak a további kiállítások szervezését, hogy ne szakadjon meg ez a szép kezdeményezés.