Új bírói tanácsok

2018. december 15., szombat, Belföld

Átadták egy öttagú bírói tanácsnak Liviu Dragnea ügyét, amelyben a képviselőházi elnököt a Teleorman Megyei Szociális Ellátási és Gyermekvédelmi Vezérigazgatósággal kapcsolatos korrupciós vádakkal 3 év és 6 hónap letöltendő börtönbüntetésre ítélték.

Az ügyet a büntetőjogi 2-es számú bírói testület kapta, a következő tárgyalás lehetséges időpontja december 19. Ugyanez a testület kapta Elena Bica ügyét is. A büntetőjogi 1-es számú testület tárgyalja Victor Ponta és Viorel Hrebenciuc ügyét, a 3-as számú testület pedig Toni Greblă, Călin Popescu-Tăriceanu és Elena Udrea dossziéját. A legfelsőbb bíróság sorshúzással jelölte ki a 2018-as évre érvényes öttagú bírói testületeit.

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Mit gondol, véget ér-e idén az ukrajnai háború?









eredmények
szavazatok száma 1238
szavazógép
2018-12-15: Belföld - :

Több pénz a szociális egészségügyi központoknak

A kormány 50 százalékkal növeli a szociális egészségügyi központok költségvetését – jelentette ki Viorica Dăncilă miniszterelnök. A kormányfő szerint ez fedezi az alkalmazottak béremelését és a gyógyszerek árának emelkedéséből származó pluszkiadásokat.
2018-12-15: Közélet - Farcádi Botond:

A magyar, aki Románia címerét alkotta (Heraldikusok konferenciája)

Keöpeczi Sebestyén József egyike azon magyar személyiségeknek, akikre büszke lehet Románia is, hiszen ő alkotta meg a Román Királyság hivatalos címerét az első világháborút követően. A háromszéki címerművész nevéhez számos más címer fűződik –például a Magyar Királyság középcímere az Osztrák–Magyar Monarchia keretében –, életútjáról és alkotásairól esett szó azon a konferencián, amelyet az Erdélyi Címer- és Zászlótudományi Egyesület Kovászna Megye Tanácsával partnerségben szervezett tegnap Sepsiszentgyörgyön.