December 21.
A hidvégi előőrs a befagyott Olton átkelve összecsapott a Földvárnál táborozó osztrákokkal, majd rövid tűzharc után visszavonult.
December 22.
A császári csapatok támadást indítottak Ürmös felől Miklósvár irányába. Gál Sándor csapatai visszaverték a támadást és az Olton túlra űzték az ellenséget.
December 23.
(Bem Désnél megverte a Jablonski ezredes parancsnoksága alatt álló dandárt. Csapatai sorában harcolt a 2. székely zászlóalj Szilágyi őrnagy, illetve a Székely Huszárezred 2. százada Kiss Sándor őrnagy parancsnoksága alatt. A császári csapatok visszavonultak a Nagy-Szamos és a Maros völgyébe.)
December 24.
A Schrutter-dandár megtámadta és legyőzte a Hidvégnél állomásozó székely előőrsöt, amely Előpatakon át Sepsiszentgyörgyre menekült.
Az aldobolyi táborból kiinduló csapatok ismét elfoglalták Prázsmárt. Stutterheim jelentős csapatot küldött a faluba, ahonnan a székelyek harc nélkül visszavonultak. Ezzel egy időben az esetleges székely csapatmozgások figyelemmel tartása végett császári csapatok vonultak Botfaluba. Erőinek megosztása arra kényszerítette a császári parancsnokot, hogy felfüggessze az Illyefalva irányába tervezett támadást.
Heydte csapatai ismét bevonultak Erdővidékre és elfoglalták Felsőrákost. Az itt állomásozó gyalogzászlóaljat és huszárszázadot meglepetésként érte a támadás, negyven fő fogságba esett, a többi elmenekült.
December 25.
(Bem csapatai bevonultak Kolozsvárra.)
December 26.
Bodola és Nyén irányából székely csapatok közelítették meg Prázsmárt, de az ott állomásozó császári egység erejével szembesülve visszavonultak.
Gedeon tábornok Vledényből Brassóba helyezte át a főhadiszállását. Heydte Brassóba érkezett egységével kiegészült csapatainak december 30-át jelölte meg a Háromszék elleni általános támadás időpontjaként.
A háromszéki csapatok kiürítették Hétfalut és a környező falvakat.
A honvédelmi bizottmány Kézdivásárhelyen ülésezett. Intézkedéseket foganatosítottak a szökések meggátolására, s lépéseket tettek a népfölkelés megszervezésére.
Bialis Ferenc és Münster József hadnagyok a császári parancsnokkal tárgyalnak fegyverszünet és egy esetleges békekötés ügyében. Az osztrák fél – feltehetőleg az Észak-Erdélyben kialakult hadi helyzetből kifolyólag – beleegyezett a tárgyalásba.
December 27.
Berde Mózes levelet küldött a falvak vezetőségéhez, amelyben követelte, hogy a szökevényeket ne tűrjék meg, erősítsék a katonai fegyelmet, és továbbra is tartsák fenn a harci szellemet.
December 28.
Háromszéken teljes bizottmányi gyűlést tartottak, ezen megfogalmazták a békekötés feltételeit, amelyeknek kidolgozására egy 24 tagú békebizottságot és egy 12 tagú választmányt jelöltek ki.