Csatát nyertek a környezetvédők

2019. január 16., szerda, Belföld

A Kolozs megyei törvényszék a Mining Watch környezetvédő civil szervezet keresete nyomán érvénytelenítette a Hunyad megyei Felsőcsertés község térségi területrendezési tervét, mely lehetővé tette volna a térségben található arany és ezüst ciántechnológiás kibányászását.

A területrendezési tervet a kanadai többségi tőkével létrehozott Deva Gold Rt. javaslatára fogadta el 2010-ben Felsőcsertés önkormányzata. Felsőcsertés lakóinak emlékében még elevenen él, hogy 1971 őszén a település melletti zagytározó gátja átszakadt, és a szennyezett víz elöntötte a falut. A szerencsétlenség – melyről a Ceauşescu-diktatúra bukásáig beszélni sem volt szabad – 89 ember halálát okozta.

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Mit gondol, véget ér-e idén az ukrajnai háború?









eredmények
szavazatok száma 521
szavazógép
2019-01-16: Belföld - :

Ügyészek gyanú alatt

Elutasította a Legfelsőbb Igaz­ságszolgáltatási Tanács, hogy vegyék előzetes letartóztatásba Lucian Oneát, az Országos Korrupcióellenes Ügyészség ploieşti-i részlegének volt vezetőjét, valamint Mircea Negulescu volt ügyészt.
2019-01-16: Világfigyelő - :

Elutasították a brexitmegállapodást

A várakozásoknak megfelelően hatalmas arányban elutasította a londoni alsóház a kedd esti szavazáson a brit EU-tagság megszűnésének (brexit) feltételrendszerét tartalmazó megállapodást. Theresa May konzervatív párti miniszterelnök nem kíván lemondani, viszont az ellenzéki Munkáspárt bizalmatlansági indítványt terjesztett be kormánya ellen, és ezt az alsóházban napirendre is tűzték. Londoni elemzői vélemények szerint még mindig annak van a legnagyobb esélye, hogy a kilépési megállapodást valamilyen formában a parlament később elfogadja.