Notre-DameA munkások dohányoztak

2019. április 25., csütörtök, Magazin

A párizsi Notre-Dame múlt heti tűzvészében leomlott huszártorony körüli állványzatért felelős vállalkozás tegnap elismerte és sajnálatát fejezte ki amiatt, hogy a felújításon dolgozó munkások egy része megszegte a dohányzási tilalmat, de kizárta, hogy cigarettacsikkek okozták volna a tüzet.

A Le Canard enchainé szatirikus hetilap tegnap megjelent számában azt írta, hogy a nyomozók hét cigarettacsikket találtak a leomlott huszártorony körüli állványzat maradványain. Az illetékes cég szóvivője közölte, tényleg tilos volt az állványzaton dohányozni, de a tiltást többé-kevésbé betartották. Viszont egy kissé bonyolult volt mindig lemászni cigarettázni, mert az időbe telik – tette hozzá. Szerinte azonban kizárt, hogy ez a hanyagság okozta a tüzet. Ha valaki próbált már tüzet gyújtani egy kandallóban, azt tudja, hogy egy csikktől semmi nem történik.

A katasztrófa okait vizsgáló szakértők valószínűsítik, hogy a huszártorony körüli állványzat liftjeinek elektromos szerkezetében keletkezett rövidzárlat. A cég szóvivője szerint a szerkezetekkel nem volt semmi gond. A székesegyház vezetői elismerték, hogy a templom padlásán voltak olyan elektromos kábelek, amelyekben keletkezhetett rövidzárlat. A több mint 850 éves gótikus székesegyházban április 15-én a kora esti órákban csaptak fel a lángok, leégett a tetőszerkezet, leomlott a kúp alakú huszártorony.

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Ön szerint bejut-e a felsőházi rájátszásba a Sepsi OSK?







eredmények
szavazatok száma 18
szavazógép
2019-04-25: História - :

Ez történt 170 éve (Háromszék nem alkuszik)

Április 19.
A kézdivásárhelyi tüzérképzőben a székelyföldi falvakból besorozott növendékek száma meghaladta a 100 főt, mindez annak ellenére, hogy az újoncok egy részét korábban átvezényelték a csíkszeredai utászképzőbe.
2019-04-25: Magazin - József Álmos:

Kossuth Lajos, Sepsiszentgyörgy díszpolgára

A Szent György Napok évente megismétlődő ünnepélyes mozzanatainak egyike a Pro Urbe díj adományozása egy olyan sepsiszentgyörgyi személyiségnek, aki a művelődés, az egészségügy, a közigazgatás, a tudományos kutatás vagy az oktatás terén végzett többévi tevékenységével kiemelkedő érdemet szerzett a város hírnevének öregbítésében. Más nevén a város díszpolgára címmel Sepsiszentgyörgyön a 19. század második harmadától – néhány személy, így Szentiványi Gyula utolsó főkirálybíró vagy Potsa József főispán kivételével – olyan neves, nem sepsiszentgyörgyi méltóságokat tüntettek ki, akik kiemelkedő szolgálatot tettek a város érdekében vagy akikre méltán lehetett büszke annak lakossága. Hogy csak néhányat említsünk: Tisza Kálmán miniszterelnök, Szász Károly vallás- és közoktatásügyi államtitkár, Jókai Mór, Szász Domokos református püspök, Beksics Gusztáv, Sepsiszentgyörgy országgyűlési képviselője, Wlassics Gyula közoktatási miniszter és nem utolsósorban – 1892-ben másodszor – Kossuth Lajos.