Földpiac

2019. május 22., szerda, Pénz, piac, vállalkozás

Csaknem harmadával kevesebb mezőgazdasági terület cserélt gazdát az év első négy hónapjában, mint 2018 hasonló időszakában. A szakminisztérium adatai szerint viszont az idei legnagyobb volumenű tranzakció ötször akkora, mint a legnagyobb tavalyi, ráadásul a Temes megyében található 414 hektáros területet egy hazai befektető külföldi tulajdonostól vásárolta meg nem kevesebb, mint 16,2 millió lejért.

A szakminisztériumban egyébként idén hét, harminc hektárnál nagyobb tranzakciót hagytak jóvá, összesen 670 hektár cserélt gazdát, hektáronként átlagosan 5200 euróért. A Profit.ro portál a kataszteri hivatal adataira hivatkozva közli, hogy Temes megye után Dolj, Galac és Brăila megye következik az idén értékesített legnagyobb mezőgazdasági területek rangsorában.

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Mit gondol, véget ér-e idén az ukrajnai háború?









eredmények
szavazatok száma 1235
szavazógép
2019-05-22: Pénz, piac, vállalkozás - Ferencz Csaba:

Merre mutat a mutató

Csaknem fél éve tart a kormány és a pénzintézetek közötti küzdelem. Az év elején életbe lépett hírhedt 114-es sürgősségi kormányrendelet kapzsisági adójától a fogyasztói hitelek esetében a ROBOR helyett bevezetett új mutatóig folyt az iszapbirkózás. Egyik oldalon az ötletelés, a másikon a lenéző szakmai mosoly, na meg a kőkemény érdekérvényesítés dolgozott. A fogyasztók, vagyis a hitelért folyamodók azonban nem sok hasznát látták az állítólag értük folyó küzdelemnek.
2019-05-22: Pénz, piac, vállalkozás - :

Gáznagyhatalom lehetünk

Az energetikai miniszter szerint Románia lehet az unió legjelentősebb gázkitermelő országa a brexit után, ha sikerül a fekete-tengeri tartalékot kiaknázni. Anton Anton szerint a földgázt nyersanyagként felhasználó petrokémiai ipar is nagy lehetőségek előtt áll, ám ehhez jelentős beruházásokra van szükség.