Mondhatnánk az aratás ünnepének is, hiszen a városszéli település mindig augusztus 20-a és új kenyér között szokta megtartani faluünnepét.
Bár jóval a déli harangszó után nyitotta meg a falunapot Miklós András falufelelős és szotyori egyházgondnok, szombat délelőtt is volt, amivel szórakozniuk a helybelieknek és vendégeknek, mert reggelesen íjászbemutatón vehettek részt a gyerekek, a kultúrotthonban sakkbajnokság zajlott, a futballpályán pedig Alsónána testvértelepülés és a vendégfogadó szotyori öreg focisták mérték össze erejüket.
A szabadtéri színpad két oldalán sorakoztak a részben megszokott ünnepi árusok, akik között meglepetésszámba ment a szentivánlaborfalvi Fazakas Sándor csontfaragó népi mester eladással egybekötött kiállítása, és újdonság volt a Salvatore elsősegélynyújtó egyesület felügyelete is.
Másfél órás könnyűzenei koncerttel vette kezdetét a faluünnep, amelyen a szotyori Huszti Roby köszi-köszi és zenekara csiholta magasra az érdeklődők kedvét. Ezt követte a szotyori óvodások táncos bemutatója, betanította Gáspár Attila. A Sepsiszentgyörgyi Tanulók Házának Batyusok tánccsoportja magyar néptánc-összeállítást adott elő (koreográfus: Pózna Gabriella). Késő délutánba hajolva lépett színpadra a bölöni Kék Virág és Kék Virágocskák néptánccsoport, élén mindenesükkel, a táncoktató Akácsos Zsolttal. Erről a falunapról sem hiányozhatott a szomszédos kilyéni Búzavirág kórus népdalcsokra.
A művészi műsort a sepsiszentgyörgyi Hit Factory diákzenekar, Szőcs Renáta koncertje, valamint a már megszokott tűzijáték zárta. A rendezvényen jelen volt Szotyor két magyarországi testvértelepülése, Kisbucsa és Alsónána küldöttsége, élén Takács Ferenc bucsai polgármesterrel és Kakukk Róbert alsónánai önkormányzati képviselővel. Tiszteletét tette Bálint József sepsiszentgyörgyi önkormányzati képviselő, Nagy Gábor Levente, a városi polgári párt elnöke, a rendezvényen jelen volt Sánta Imre, Szotyor református lelkipásztora.