Idén első alkalommal adta át a budapesti Ludwig Múzeum a kortárs művészet közvetítésének elismerésére alapított ARTtransfer-díjakat. A pénteken tartott minikonferencián és díjátadó gálán a sepsiszentgyörgyi Fám Erika különdíjat kapott a Magma Műhely: interaktív kísérletek a képelmélet és kortárs művészet megismertetésére című projektjéért.
A díjra a Ludwig Múzeum leírása szerint magánszemélyek pályázhattak olyan projektekkel, amelyek középpontjában egy kortárs művészeti esemény, kiállítás, jelenség átgondolt, progresszív, jól adaptálható módszerekkel való közvetítése, interpretációja, pedagógiai megközelítése állt. Az ARTtransfer-díj nyertese Orosz Csaba volt VINYL című projektjével, Fám Erika és Váradi Emese különdíjban részesült.
Fám Erika 2014-ben hozta létre a sepsiszentgyörgyi Magma Kortárs Művészeti Kiállítótérben a Magma Műhelyt, amelynek a kortárs művészet művészetpedagógiai, képelméleti módszerekkel történő közvetítése volt a célja 3–18 éves korig, az adott életkornak megfelelő módszerek által. Az iskolai év szerkezetéhez igazítva, a Magma Műhely keretei között évente átlag 80 csoport és 1500–2000 gyerek vett részt a foglalkozásokon. Lapunk érdeklődésére a szakember elmondta: örül a díjnak, mert ez alátámasztja személyes meggyőződését, miszerint rendkívül fontos közelebb vinni a kortárs művészetet a fiatalokhoz. „A képi kommunikáció világában élünk, de az iskola nem tudja megfelelőképpen felkészíteni erre a gyerekeket” – fogalmazott Fám Erika.