Kovászna helyi tanácsa tegnapi ülésén egyhangúlag jóváhagyta a város 2020–2021-es tanévre érvényes iskolahálózati tervét. A Gyerő József polgármester által előterjesztett javaslat szerint a következő tanévben is három önálló pénzügyi központ fog működni, mindegyik alárendelt egységekkel.
A Kőrösi Csoma Sándor Líceum alárendeltségébe tartozik az Orbán Balázs Elemi Iskola és a csomakőrösi óvoda. Az 1-es számú napközihez a kovásznai 1-es és 2-es óvoda van rendelve. A vajnafalvi Avram Iancu Gimnázium alárendeltségében a 4-es óvoda és a 2-es napközi működik.
A határozattervezet vitáján Horia-Mihai Tozlovanu arról érdeklődött, hány kilencedik osztály indul a Kőrösi-líceumban és milyen szakokkal. Gazda István válaszában elmondta, a megyei tanfelügyelőség jóváhagyta, hogy ősztől hat kilencedik osztály indulhasson: négy reál szakkal, egy turizmus szakosztály, újdonságként egy duális képzési formával. Utóbbi a szülők konkrét kérésére indul, a kérvényezők bemutatták azoknak a cégeknek a listáját is, melyek érdekeltek a duális képzésben, és saját igényeik szerinti szakmákban képzelik el a diákok oktatását. Egy fafeldolgozó cég és több turisztikai egység érdekelt a szakmai utánpótlás kinevelésében – hangzott el.
Molnár János felvetette: a határozattervezetben nem szerepel az iskolai létszámmal összefüggő, úgynevezett „fejkvóta”. Eltörölték volna ezt? – kérdezte. Gheorghe Tabalai tudatta: a 2011-ben hozott tanügyi törvény nem változott, így a kvótarendszer is érvényben marad. Az is elhangzott, hogy a Kőrösi-líceumban 98 százalékos a lefedettség, a másik két központban levő arányt nem ismerték a városatyák.