Dragnea rács mögött maradSzilárdan hiszi, hogy teljesen ártatlan

2020. január 22., szerda, Belföld

Elutasította tegnap a legfelsőbb bíróság egyik öttagú testülete Liviu Dragnea semmisségi folyamodványát, amelyben a Szociáldemokrata Párt (SZDP) volt elnöke a fiktív alkalmazások perében rá kiszabott három és fél éves börtönbüntetés eltörlését kérte. A döntés jogerős.

A legfelsőbb bíróság múlt héten tárgyalta Dragnea semmisségi folyamodványát, a bírák azonban akkor elhalasztották a döntéshozatalt, arra hivatkozva, időre van szükségük a mérle­geléshez.

A tárgyalóteremben Dragnea ártatlannak vallotta magát és felmentését kérte. Az SZDP volt elnöke ismét cáfolta, hogy ismerte volna Adriana Botorogeanut és Anisa Stoicát, akik a korrupcióellenes ügyészek szerint a Teleorman megyei gyermekjogvédelmi igazgatóság alkalmazásában álltak, miközben valójában a pártnál dolgoztak. „Szilárdan hiszem, hogy teljesen ártatlan vagyok, és nyolc hónapja ártatlanul ülök a rahovai börtönben. Ezért nem térítettem meg a kárt, mert nem tűnt normálisnak, hogy fizessek egy olyan tett miatt, amelyet nem követtem el. Az önök döntésén múlik, hogy továbbra is a börtönben maradok-e ártatlanul, vagy szabadon engednek” – mondta Dragnea a bíráknak.

Ez volt a második rendkívüli jogorvoslati eljárás, amelyet Liviu Dragnea indított börtönbüntetésének eltörlése érdekében, első semmiségi panaszát 2019 decemberében utasították el. A volt SZDP-elnök még indított két pert, amelyektől ítélete felfüggesztését reméli, ezek közül az egyik a bukaresti törvényszéken, a másik a legfelsőbb bíróságon zajlik. Mindkét perben jövő héten kerül sor a tárgyalásra.

Liviu Dragneát tavaly május 27-én ítélték jogerősen három és fél év szabadságvesztésre hivatali visszaélésre való felbujtás miatt. A vád szerint Dragnea – aki a tettek elkövetésekor a Teleorman megyei tanács elnöke volt – közbenjárt annak érdekében, hogy az SZDP megyei szervezetének két munkatársát a gyermekjogvédelmi igazgatóság alkalmazza, és rendszeres havibért fizessen nekik úgy, hogy közben a két nő soha nem jelent meg hivatalos munkahelyén és semmiféle tevékenységet nem végzett ott.

Dragnea vezetése alatt az SZDP történelmi győzelmet aratott a 2016-os parlamenti választásokon, de a pártelnök – akit korábban már felfüggesztett börtönbüntetésre ítéltek egy választási csalással összefüggő korrupciós ügyben – priusza miatt nem kérhette magának a miniszterelnöki tisztséget. A Dragnea elleni bűnvádi eljárások folyamatosan támadási felületet jelentettek az SZDP kormányzása idején az ellenzék és az utcai tüntetéseket szervező civilek számára, akik azzal vádolták a pártot, hogy korrupt tisztségviselői – és elsősorban Dragnea – megmentése érdekében próbálja gyengíteni az igazságszolgáltatást. A 2019-es európai parlamenti választásokig az SZDP támogatottsága felére csökkent. A volt pártelnök a Bukarest melletti rahovai börtönben tölti büntetését, ahol az autószerelő műhelyben dolgozik.

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Részt vesz-e a december 1-jei parlamenti választásokon?







eredmények
szavazatok száma 137
szavazógép
2020-01-22: Belföld - :

Kiszolgálta a kommunista rendszert is (Meleșcanu, a karrierdiplomata)

Hivatalból indított vizsgálatot a Kommunizmus Bűneit Kutató és a Román Száműzöttek Emlékét Ápoló Intézet Teodor Meleșcanu, a szenátus elnöke, volt külügyminiszter ellen, aki a gyanú szerint félretájékoztatta a nemzetközi intézményeket az 1989-es temesvári népfelkelés idején.
2020-01-22: Belföld - :

Hírsaláta

FERTŐTLENÍTÉS ÁLDOZATOKKAL. Tizennyolc gyerek került kórházba tegnap a bukaresti 133-as számú iskolából, ahol fertőtlenítés után többen rosszullétre panaszkodtak, ezért kiürítették az épületet. A bukaresti tanfelügyelőség tájékoztatása szerint a fertőtlenítés után készített jegyzőkönyvben nem szerepelt az az utasítás, miszerint 24 órán át tilos lenne beengedni az épületbe a tanulókat és a szakszemélyzetet, így beengedték őket.