Elhagyta a kórházat a brit miniszterelnök

2020. április 14., kedd, Világfigyelő

Kiengedték a kórházból Boris Johnson brit miniszterelnököt – közölte vasárnap a Downing Street. Johnson, aki az új koronavírus okozta betegsége miatt szorult kórházi kezelésre, nem sokkal később, a Twitteren közzétett videóüzenetében közölte, hogy a brit állami egészségügyi szolgálat (NHS) az életét mentette meg, és kezelésének ideje alatt volt két nap, amikor „bármerre eldőlhetett volna a dolog”.

A londoni kormányfői hivatal szóvivőjének vasárnap délutáni rövid nyilatkozata szerint Johnson a londoni St. Thomas Kórházból a fővárostól 65 kilométerre északnyugatra lévő Chequersbe, a brit miniszterelnökök vidéki pihenőhelyére távozott. Az 55 éves Johnsont előző vasárnap vitték be a St. Thomas Kórházba, miután megfertőződött a COVID-19 járványt okozó SARS-CoV-2 nevű vírussal, és bár tíz napot töltött elkülönítésben Downing Street-i rezidenciáján, betegségének egyes tünetei nem múltak el. Hétfőn Johnsont átvitték a kórház intenzív osztályára, miután állapota romlott, bár a hivatalos tájékoztatás szerint a rutinszerűen adott oxigénen kívül nem szorult semmiféle légzéssegítő eljárásra, így lélegeztetőgépre sem, és nem diagnosztizáltak nála tüdőgyulladást. A brit miniszterelnök három éjszakát töltött a St. Thomas intenzív osztályán, utána visszavitték egy normál kórterembe, miután állapota gyors javulásnak indult. A miniszterelnöki hivatal szóvivőjének vasárnap délutáni tájékoztatása szerint az orvosi stáb tanácsára Johnson nem áll azonnal munkába, egyelőre lábadozik.

Boris Johnson a Twitteren vasárnap délután közzétett videóüzenetében köszönetet mondott a lakosságnak a járvány megfékezését célzó korlátozások betartásáért. Milliók sorakoztak fel élő emberi pajzsot alkotva e láthatatlan ellenséggel szemben, és ennek eredményeként máris érzékelhető előrelépés a koronavírus elleni harcban – fogalmazott a brit miniszterelnök. A brit kormány három hete hozott rendelkezése alapján a lakosság csak az alapvető szükségleti cikkek, főleg élelmiszerek és gyógyszerek beszerzése céljából mehet ki az utcára, és e célból is a lehető legritkábban. Ezen felül naponta egy szabadtéri testedzés – séta, futás, biciklizés – engedélyezett, de az is egyedül vagy az egy háztartásban élő családtagokkal. Kettőnél több, nem egy háztartásban élő ember nem tartózkodhat együtt az utcán.

Vasárnapi Twitter-üzenetében Boris Johnson kijelentette: ezeknek az intézkedéseknek az a célja, hogy az NHS-t ne gyűrje maga alá a koronavírus okozta járvány. Johnson név szerint is köszönetet mondott több orvosnak és ápolónak, akik részt vettek gyógykezelésében, de külön kiemelt egy új-zélandi és egy portugál ápolónőt, akik elmondása szerint 48 órát töltöttek folyamatosan betegágya mellett intenzív kezelésének idején. A brit miniszterelnök megfogalmazása szerint e 48 óra alatt „a dolog bármelyik irányban eldőlhetett volna”. „Az, hogy a szervezetem végül elég oxigénhez jutott, csak annak köszönhető, hogy ők az éjszaka minden másodper­cében figyeltek, és elvégezték a szükséges beavatkozásokat” – mondta vasárnapi videóüzenetében Boris Johnson. Szerinte kétség sem fér hozzá, hogy a gyógykezelését végző orvosok és ápolók az életét mentették meg.

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Ön szerint ki lenne a legjobb államelnök Romániában?











eredmények
szavazatok száma 525
szavazógép
2020-04-14: Világfigyelő - :

Védőoltás év végéig

Remélhetőleg az év végére kifejlesztik az új típusú koronavírus elleni védőoltást – mondta Ursula von der Leyen, az Európai Bizottság elnöke egy vasárnapi német lapinterjúban. A brüsszeli bizottság vezetője a Bild am Sonntag lapban közölt interjúban kiemelte, hogy a védőoltás kifejlesztésére világszerte indított kutatási programok sorában a három legígéretesebb közül kettőt az EU-ban folytatják.
2020-04-14: Jegyzet - Szurkos András:

Minden rosszban van valami jó (Morfondír)

A jóban az a rossz, a rosszban az a jó, hogy elmúlik – egyik legszebb közmondásunk, talán szebb, mint a másik, miszerint minden jóban van valami rossz és minden rossz­ban van valami jó.