Nehezen bírja a kézdivásárhelyi kórház

2020. május 25., hétfő, Közélet

Nehezen birkózik meg a többletfeladatokkal a kézdivásárhelyi kórház, az alkalmazottakra rengeteg munka hárul, az intézmény fenntartása ráadásul súlyos anyagi terhet is ró az önkormányzatra – ecsetelte Bokor Tibor, Kézdivásárhely polgármestere, aki szerint újra kell gondolni a megyei betegellátási rendszert.

  • A szerző felvétele
    A szerző felvétele

A céhes város elöljárója a múlt csütörtöki rendkívüli tanácsülés után tartott sajtótájékoztatón kifejtette: nincs elragadtatva attól, hogy a városi kórház a megye első számú betegellátó intézményévé lépett elő, miután a sepsiszentgyörgyi megyei kórház koronavírussal fertőzött betegeket ellátó intézmény lett. Az elöljáró az egészségügyi rendszert bírálta, meglátása szerint embertelenné kezdett válni a helyzet a helyi városi kórházban, ugyanakkor az önkormányzatra is nagy anyagi terhet ró a kórház működtetése.

„Azt hiszem, eljött az ideje annak, hogy a háromszéki betegellátási rendszert újragondoljuk és újratervezzük – hangsúlyozta Bokor Tibor –, mert a kézdivásárhelyi kórház alkalmazottjai, mondhatni, esnek át a fejükön. Rengeteg nehéz esetük van. Szerdán is sorban álltak az udvaron a mentőautók, ugyanazon orvosoknak, akiknek el kell látniuk a sürgősségi eseteket, be is kellene menniük, ha még energiájuk és lehetőségük van, a benn fekvő betegeket kezelni. Most már lassan odajutottunk, hogy képtelenek elvégezni a munkájukat, és nem azért, mert nem akarják, hanem egyszerűen nincs rá idő. Az is tudomásomra jutott, hogy ilyen szempontból eléggé rossz a hangulat a kórházban az alkalmazottak körében, mert fizikailag ki vannak merülve. Ezért javasolnám az átszervezést, hiszen tudtommal a megyei kórházban mintegy 1100 alkalmazott foglalkozik alig néhány benn fekvő beteggel. Arról nem is beszélve, hogy míg a finanszírozás is hatalmas terhet ró ránk, addig a sepsiszentgyörgyi Dr. Fogolyán Kristóf Megyei Sürgősségi Kórház a kormánytól jelentős céltámogatást kap, nekünk pedig csak a megyei tanács adott a városi kórház működtetésére valamennyi támogatást”.

A polgármester azt is elmondta, hogy eddig 500 ezer lejnél is nagyobb összeget fordítottak a kórházra, ez a pénz a vírussal kapcsolatos kiadásokra ment el, havonta csak védőfelszerelésre 100 ezer lejt költöttek.

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Mi a véleménye az elnökválasztás érvénytelenítéséről?






eredmények
szavazatok száma 846
szavazógép
2020-05-25: Közélet - Nagy B. Sándor:

A színházak jövője még bizonytalan

A vészhelyzetre való átállással enyhülnek a szigorítások, az intézmények egy része megnyitotta kapuit, másoknál folynak a nyitáshoz szükséges előkészületek. A kulturális intézmények is azon vannak, hogy biztonságos körülmények között újraindíthassák tevékenységüket, előbb-utóbb újra járhatunk múzeumba, könyvtárba. De vajon mi a helyzet a színházzal? Bocsárdi László és Anna Maria Popa színházigazgatókat kérdeztük terveikről és lehetőségeikről.
2020-05-25: Közélet - Fekete Réka:

Mától lehet időpontot kérni (Megnyitnak egyes járóbeteg-rendelők)

Mától fogadják az online előjegyzést a sepsiszentgyörgyi Dr. Fogolyán Kristóf Megyei Sürgősségi Kórház járóbeteg-rendelőiben dolgozó szakorvosokhoz, egyes szakokon azonban még nem indul a rendelés.