Sportvilág

2020. május 28., csütörtök, Sport

Forma–1. A világbajnok Mercedest irányító Toto Wolff lett egy szavazáson minden idők legjobb Forma–1-es csapatfőnöke. Az osztrák sportvezető az autosport.com szaklap voksolásán, 18 nemzetközi szakértő véleménye alapján végzett az első helyen, megelőzve az exferraris francia Jean Todtot és a saját istállóját megalapító Frank Williamset. „Örülök ennek az elismerésnek, de ez a múltról szól, nem a jövőről.

  • Toto Wolff / Fotó: AFP
    Toto Wolff / Fotó: AFP

Az egyik legfontosabb tényező alighanem az lehetett, hogy én mindig előrenézek” – jelentette ki a Torger Christian Wolff néven született csapatfőnök. „Todt és Williams volt mindig is a példaképem, sokat tanultam tőlük” – tette hozzá a 48 éves vezető, aki 2013 óta dolgozik a Mercedesnél. Irányításával az ezüstnyilak az utóbbi 121 F1-es futamból 89-et megnyertek, Lewis Hamilton pedig öt világbajnoki címet szerzett.

Ökölvívás. Kínában rendezhetik meg a profi nehézsúlyú boksz­világbajnok Tyson Fury és Deontay Wilder újabb mérkőzését a Boksz Világtanács (WBC) övéért. A felek harmadik összecsapásának lehetséges helyszínéről a Boxingnews24 adott hírt, a szóba jöhető kínai városok közül a volt portugál gyarmat Makaót említve, amely 1999-ben került vissza Kínához. A brit címvédő és az exvilágbajnok amerikai Wilder valamikor az év vége felé találkozhat egymással, az összecsapás pontos dátumát még nem közölték. Kettejük februári meccsén Fury a hetedik menetben technikai KO-val győzött, első mérkőzésükön, 2018 decemberében döntetlen született.

Labdarúgás. Az RMC Sport francia televíziós csatorna értesülése szerint a koronavírus-járvány miatt egy évvel elhalaszthatják a 2021 elejére tervezett Afrikai Nemzetek Kupáját, a fekete kontinens legrangosabb labdarúgó-eseményét. A tornát január 9. és február 6. között tervezték lebonyolítani Kamerunban. A kontinentális szövetség a közeljövőben hoz hivatalos döntést az ügyben. A várható új időpont: 2022 januárja, de a jövő év nyara is szóba jöhet. Az Afrikai Nemzetek Kupáját kétévente rendezik meg, legutóbb 2019-ben Egyiptom volt a házigazda és Algéria válogatottja diadalmaskodott.

Vízilabda. Nyolc év után távozik Magyarországról Sasa Misić világbajnoki ezüstérmes monte­negrói vízilabdázó, aki a Ferencvárosban, a Debrecenben, legutóbb pedig a Miskolc csapatában szerepelt. A vlv.hu szakportál beszámolója szerint a 33 éves center a francia Strasbourg együttesénél folytatja pályafutását. „Nagy megtiszteltetés volt számomra nyolc évet játszani Magyarországon. Ez az ország mindig is vízilabda-nagyhatalom volt. Nagyon büszke vagyok arra, hogy itt játszhattam, főleg úgy, hogy csak tizenhét évesen kezdtem el a sportágat” – nyilatkozta Misić, aki hazája válogatottjával 2018-ban világligát is nyert a Duna Arénában a magyarok ellen, a finálénak ő volt a legértékesebb játékosa.

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Részt vesz-e a december 1-jei parlamenti választásokon?







eredmények
szavazatok száma 147
szavazógép
2020-05-28: Sport - :

Egy nap alatt a Mount Everestre (Kerékpározás)

Egy nap alatt a Mount Everest magasságának megfelelő 8848 méteres szintkülönbséget akar leküzdeni Emanuel Buchmann, a francia országúti kerékpáros körverseny tavalyi negyedik helyezettje.
2020-05-28: Történelmünk - :

A trianoni békeszerződés

Az első világháború végére az antanthatalmak eldöntötték, hogy olyan békét kényszerítenek ellenfeleikre, amely hosszú időre biztosítja majd a győztesek fölényét Európában. Németországot és szövetségeseit így nemcsak jelentős háborús jóvátétel megfizetésére kötelezték, de egyes területek átadására, hadiiparuk, illetve hadseregük leszerelésére is. A soknemzetiségű nagyhatalmak esetében – mint amilyen az Osztrák–Magyar Monarchia vagy az Oszmán Birodalom volt – a nemzeti önrendelkezésre hivatkozva és a nemzeti közösségek függetlenségi törekvéseire támaszkodva darabolták fel a történelmi-gazdasági- kulturális egységeket. Ezt a szándékot tükrözte a Magyarországnak diktált békeszerződés is.