Nagy sürgés-forgás fogadott tegnap, az idei szezon első napján a sepsiszentgyörgyi strandon, a szervezők láthatóan izgatottan végezték az optimális működtetéshez szükséges utolsó simításokat, de jó volt a hangulat, mintha mindenki örült volna, hogy az utóbbi hónapok rengeteg tiltása, korlátozása ellenére mégiscsak megnyílhatott az a szórakozóhely, mely nélkül talán nem is lenne nyár a nyár.
Délben még kevés vendég volt, többnyire fiatalok, de hát ki más engedhetné meg magának, hogy hétköznap ilyenkor strandoljon. Amint Bartók Gabriella, a Sepsi Rekreatív eladás- és marketing igazgatója lapunknak beszámolt, örömmel tapasztalta, hogy már reggel nyolc óra előtt sor volt a kapunál, ami pontosan jelzi, hogy milyen nagy szükségük van a fiataloknak erre a szórakozóhelyre. Általában június elején szoktak nyitni, de idén a járványügyi intézkedések ezt nem tették lehetővé, és a működés feltételei is megváltoztak a korábbi évekhez képest.
Bartók Gabriella szerint valószínűleg nem lesz nyereséges nekik az idei szezon, ugyanis az előírások betartásával a kapacitás mintegy 20 százalékát tudják csak kihasználni: 500 személyt fogadhatnak egyszerre az eddigi 2500 helyett. Ezenkívül pluszköltséget jelent a szabályok betartása, de megpróbálnak mindent megtenni vendégeik biztonsága érdekében.
Hogy minél több ember lehetőséget kapjon a belépésre, hétköznap és hétvégén egyaránt napi két turnusban működik a strand, 8 és 13, valamint 14 és 19 óra között, 13–14 óra között pedig fertőtlenítik a napozóágyakat és a különböző helyiségeket. Az optimális távolság betartása érdekében mindenkinek biztosítanak napozóágyat, melyek helyét előre kijelölték. Pokróccal idén nem engednek be, és a napozóágyak számánál több személyt sem fogadnak. A zsúfoltság elkerülése érdekében külön kijelölt helyeken történik a ki- és bejárás a medencékbe, továbbá kötelező a lábmosó használata a medencébe merülés előtt.
Az árak a régiek maradtak, de ehhez hozzájön az ágy bérlése, aminek árát a tavalyi 8 lejről lehozták 5 lejre, tehát bizonyos szempontból csökkentették a vendégek kiadásait. A szokásos 20 lej helyett tehát ezután 25 lejt kell fizetni egy felnőttjegyért, de ehhez minden esetben napozóágy is jár. A kedvezményes jegyek esetében – ami 18 éven aluliaknak, 60 év felettieknek és fogyatékos személyeknek szól – 8 lejről 13 lejre emelkedett az ár, a családi csoportos belépő pedig – ami két felnőtt és három kiskorú belépésére jogosít fel – a korábbi 56 lej helyett most 76 lejbe kerül. Ez esetben az öt napozóágy közül az egyik ingyenes.
A kasszák számát megduplázták, és ezek kiköltöztek az épületből a bal oldali nagykapu mögé, hogy a beléptetés is szabadtéren történjen, és lehetőleg ne legyen fennakadás. A sorban állás helyeit is megjelölték a kapun belül, hogy a hétvégi nagyobb érdeklődés esetében se kerülhessenek másfél méternél közelebb egymáshoz a családok.
Pár napon belül elindul az online jegyértékesítő rendszer is, ahol a helyek függvényében bárki előre vásárolhat jegyet magának, mellyel garantált a belépés. A virtuális felületen ki kell választani a napot, a délelőtti vagy délutáni turnust, a kártyás fizetés után pedig e-mailben érkezik a jegy, melyet akár telefonkészülékén is felmutathat a látogató ahhoz, hogy megkapja karkötőjét a kapunál. A platform indulásáról a közösségi médiában értesítik majd a nagyközönséget.
Bartók Gabriella elmondta: próbálnak olyan szabályokat bevezetni a strand területén is, melyek egy kis odafigyeléssel tényleg betarthatóak a vendégek és a személyzet érdekében egyaránt, hisz ez a fajta szórakozás mégiscsak tömeges tevékenységnek számít. „Reméljük, hogy idén is biztonságos és élménydús szezonunk lesz, mi mindent megteszünk ennek érdekében. Már csak a vendégek felelősségteljes hozzáállása szükséges, és az idő kell mellettünk álljon” – mondta végezetül az igazgatónő.