Az EMSZ bemutatta gelencei polgármesterjelöltjét

2020. július 14., kedd, Közélet

Az Erdélyi Magyar Néppárt kézdivásárhelyi székházában mutatkozott be pénteken Csákány Attila, az Erdélyi Magyar Szövetség (EMSZ) gelencei polgármesterjelöltje, akit a pártszövetség tanácsosi listáján szereplők közül többen is elkísértek. A sajtótájékoztatón Bálint József, az EMNP megyei elnöke, a pártszövetség megyei koordináló testületének vezetője és Kulcsár-Terza József parlamenti képviselő, az MPP korábbi megyei elnöke is jelen volt.

  • Csákány Attila. A szerző felvétele
    Csákány Attila. A szerző felvétele

Bevezetőként Bálint József elmondta: a választási pártszövetség a hasonló elveket valló két erdélyi magyar párt közös akaratából jött létre, elsősorban az idei önkormányzati választásokra készülve döntöttek a közös indulásról, megteremtve ezáltal a választópolgárok számára a választás szabadságát és politikai alternatívát kínálva elsősorban a tömbmagyar településeken vagy bárhol, ahol erre igény van.

Ezt követően Csákány Attila, a pártszövetség gelencei polgármesterjelöltje mutatkozott be és ismertette választási programját. A jelölt elmondta: 1977-ben született Gelencén és azóta is ott él. Középiskolai tanulmányait a kézdivásárhelyi Apor Péter Szakközépiskola könyvelőségi szakán végezte, ahol 1995-ben érettségizett. 2009-ben a nagyszebeni Lucian Blaga Egyetem Simion Bărnuțiu jogi karán államvizsgázott. 1995 és 2004 között szülőfalujában könyvelőként dolgozott különböző cégeknél, 2004-től magánvállalkozóként fakitermeléssel és -feldolgozással foglalkozik. 2012-től 2016-ig Cseh József polgármester mellett a nagyközség alpolgármestere volt. Azóta a gelencei községházán kataszteri szakemberként dolgozik. 2008 és 2012 között az MPP színeiben önkormányzati képviselő volt. Meglátása szerint nagyon eredményes, gazdag négy év volt, amikor Cseh Józseffel közösen dolgozott, többek között új óvoda és napközi, valamint piac épült, a szaladári temetőben pedig ravatalozóházat adtak át. Ugyanakkor saját megvalósításaként tekint a mezőgazdasági területek kataszteri és tulajdonjogi tisztázására, illetve ezek több mint felének a telekkönyveztetésére. Célkitűzései közül két nemrég elkezdődött nagyobb munkálatot említett meg: a művelődési otthon teljes felújítása, valamint a 3,8 kilométeres új aszfaltburkolat elkészítése. Távlati tervei között a községi és a mezei utcák, utak, a teke- és sportpálya korszerűsítése, járdák, hidak építése, erdei utak visszaszerzése, a csatornahálózat befejezése és a tulajdonjog tisztázása szerepel.

Csákány Attila után Kocsis Géza, a pártszövetség alpolgármester-jelöltje, az EMNP gelencei elnöke is bemutatkozott. Arról számolt be, hogy 1961-ben született és 1990-től 2012-ig a gelencei községházán alpolgármesterként tevékenykedett, azóta önkormányzati képviselő.

A Háromszék kérdésére, hogy Cseh József leköszönő polgármester rajta lesz-e a pártszövetség tanácsosi listáján, azt a választ kaptuk: nem adott végleges választ, még gondolkozik, hogy induljon-e vagy sem. Csákány Attila azt is elárulta, hogy az EMSZ teljes tanácsosi listával indul a szeptember 27-i helyhatósági választásokon.

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Ön szerint ki lenne a legjobb államelnök Romániában?











eredmények
szavazatok száma 547
szavazógép
2020-07-14: Közélet - Demeter J. Ildikó:

Legalább egy szinten stabilitás kellene

Akkor lehetünk biztosak abban, hogy szeptember 27-én lesznek az önkormányzati választások, ha július 17-ig az erre vonatkozó törvény megjelenik a Hivatalos Közlönyben; ha csak pár napot (egy hétvégét) késik, nem lehet tartani a választási törvény által előírt határidőket – jelentette ki Antal Árpád.
2020-07-14: Kármentő - Váry O. Péter:

Senki kútja

Háromszék mind ez idáig legteljesebb ásványvíz-katasztere 1973-ban készült el, a leírás az Aluta 1977-es évkönyvé­ben jelent meg Kovászna megye ásványvizei címmel. A Kisgyörgy Zoltán, Bartha Árpád és Fákó Márta geológusok által végzett kutatás során a megye területén összesen 596 ásvány- és gyógyvizet azonosítottak, ebből 363 forrás természetes, 173 pedig mesterséges úton jutott a felszínre, a többi strandfürdő vagy gyűjtőmedence saját forrással.