Hétfőn a román nyelv és irodalom írásbelivel kezdődik a pótérettségi. A korábbi évektől eltérően idén a magyar nyelv és irodalom nem a második, hanem az utolsó a sorrendben, a magyar diákok 27-én vizsgáznak anyanyelvből.
Az érettségi lebonyolításával megbízott megyei bizottsági titkár tájékoztatása szerint román nyelv és irodalomból 302-en jelentkeztek, magyar nyelv és irodalomból 39-en, a kötelező tárgyból (matematika és történelem) 176-an, a szaknak megfelelő választott tantárgyból pedig 130-an iratkoztak. Farkas Csaba érdeklődésünkre elmondta, ugyanazok a járványügyi elővigyázatossági szabályok érvényesek, mint a júliusi érettségin, ami azt jelenti, hogy a vizsgáztató központba történő belépéskor a diákoknak testhőmérsékletet mérnek, mindenki maszkot visel, a folyosókon kijelölik a belépési és kijárati sávokat, a tantermekben legtöbb tíz tanuló foglal helyet, biztosítják a kézfertőtlenítést és a távozáskor lecserélhető védőmaszkot.
Kovászna megyében két vizsgáztató központot rendeztek be, egyet a sepsiszentgyörgyi Berde Áron Közgazdasági és Közigazgatási Szakközépiskolában és egyet a kézdivásárhelyi Református Kollégiumban, utóbbi iskolában érettségiznek a céhes város és Kovászna iskoláinak végzősei, a többiek a megyeközpontban. Azt még nem lehet tudni, hogy kijelölik-e Háromszéket javító megyének, ha igen, akkor honnan érkeznek a dolgozatok, a javító tanárok névsora összeállt, ha kell, rendelkezésre állnak – mondta Farkas Csaba.
A nyári vizsgaidőszakban Háromszéken 62,1 százalék volt a sikeresen érettségizők aránya, 499-en megbuktak, tavaly a pótérettségi előzetes eredménye szerint a megjelenők 30,62 százalékának sikerült az érettségije.