Forma–1Teljessé vált az idei program

2020. augusztus 27., csütörtök, Sport

Hónapok tervezgetése és helyzetértékelése után elkészült a Forma–1 2020-as teljes versenynaptára. A sorozat szervezői kedden ismertették a 17 futamossá alakított bajnoki évad utolsó versenyeinek időpontjait – olvasható az M4Sporton. Bekerült a naptárba az F1-es versenyt utoljára kilenc éve rendező Isztambul, az évet pedig az egymás után két versenynek otthont adó Bahrein, valamint Abu-Dzabi zárja le.

  • Visszatér a Török Nagydíj. Fotó: Honda Racing F1
    Visszatér a Török Nagydíj. Fotó: Honda Racing F1

A Török Nagydíjat november 13–15. között rendezik meg a Hermann Tilke által tervezett, az F1-et 2005 és 2011 között vendégül látó isztambuli versenypályán. A létesítmény időközben egy autókölcsönző tulajdonába került, ám az F1 visszatéréséről sosem mondtak le. A mezőny Imolából egy üres hétvége után érkezik Törökországba, aztán újabb szünet következik, hiszen a Bahreini Nagydíjra november 29-én kerül sor. Az ottani futam az év utolsó tripla hétvégéjének első állomását jelenti, december első hétvégéjén Szahíri Nagydíj néven rendeznek még egy versenyt a sivatagi pályán, majd december 13-án jön a szezonzáró Abu-Dzabi Nagydíj. Ezzel az is eldőlt, hogy a két arab pályán kívül az F1 idei összes versenyét európai helyszínen bonyolítják le, vagyis az amerikai után a távol-keleti túra is elmarad, köztük az idén elsőként elhalasztott Kínai Nagydíjjal.

Az F1 mostani bejelentése szerint a szezon második felében már nézők is kilátogathatnak a nagydíjakra. Hogy pontosan mely helyszíneken lesznek nézők a lelátón, az még nem hivatalos, annyi viszont tudható, hogy legkorábban a szeptember 13-i mugellói Toszkán Nagydíjon merült fel a kapuk megnyitásának lehetősége, miközben az oroszországi Szocsi és a portugáliai Portimao már meg is kezdte a jegyek árusítását.

A 2020-as szezon hátralévő versenyei: * augusztus 30.: Belga Nagydíj, Spa-Francorchamps (16.10 óra) * szeptember 6.: Olasz Nagydíj, Monza (16.10) * szeptember 13.: Toszkán Nagydíj, Mugello (16.10) * szeptember 27.: Orosz Nagydíj, Szocsi (14.10) * október 11.: Eifel Nagydíj, Nürburgring (15.10) * október 25.: Portugál Nagydíj, Portimao (16.10) * november 1.: Emilia Romagna Nagydíj, Imola (14.10) * november 15.: Török Nagydíj, Isztambul (13.10) * november 29.: Bahreini Nagydíj, Szahír (18.10) * december 6.: Szahíri Nagydíj, Szahír (18.10) * december 13.: Abu-Dzabi Nagydíj, Abu-Dzabi (15.10).

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Részt vesz-e a december 1-jei parlamenti választásokon?







eredmények
szavazatok száma 56
szavazógép
2020-08-27: Sport - :

Lionel Messi felbontaná szerződését (Labdarúgás)

Egybehangzó argentin és spanyol sajtóértesülések szerint Lionel Messi hivatalosan közölte a Barcelona vezetőségével, hogy fel akarja bontani jövő nyárig érvényes szerződését. A 2008-ban olimpiai bajnok és 2014-ben vb-ezüstérmes támadó nevéhez 731 barcelonai mérkőzésen 634 gól és 276 gólpassz fűződik. Legutóbbi és talán utolsó Barca-mérkőzése a Bayern elleni 2–8.
2020-08-27: Történelmünk - :

A második bécsi döntés

A szovjet kormány 1940. június 26-án Romániának átadott ultimátuma – amelyben Sztálin Bukaresttől Besszarábia és Észak-Bukovina haladéktalan kiürítését és átadását követelte, s ezt a sarokba szorított román kormány szó nélkül teljesítette – jelezte Budapestnek: az egykori Csehszlovákia után a hajdani kisantant immár második tagjával szemben nyílt hirtelen lehetőség a magyar revíziós igények kielégítésére. A magyar kormány diplomáciai úton Berlin tudomására hozta, hogy Románia pozícióinak megrendülésével Magyarország eltökélt az erdélyi kérdés akár fegyveres úton történő rendezésére. Ezt az álláspontját a honvédség egy részének mozgósításával támasztotta alá.