Ezzel a címmel indított akciót a Charta XXI. Egyesület a nemzeti összetartozás évéhez kapcsolódva, arra buzdítva a Kárpát-medence lakóit, hogy fejezzék ki személyes elköteleződésüket a régió egy-egy településéhez.
A fogadjszivedbe.chartaxxi.eu honlapon indult kezdeményezésről tartott december 18-i sajtótájékoztatón elhangzott: cél a térség értékeinek mélyebb megismerése és személyes, részben érzelmi kapcsolatok építése révén közelebb hozni egymáshoz a régió lakóit.
Szili Katalin miniszterelnöki megbízott, a kezdeményezés védnöke az eseményen az akció ötletgazdájának és megvalósítóinak is köszönetet mondva méltatta az elmúlt tíz év nemzetpolitikai eredményeit, köztük a határon túli magyarság iránt érzett felelősség alaptörvényben való rögzítését, illetve a szülőföldön való boldogulás támogatását. Hozzátette: a nemzeti összetartozás évében a Charta XXI. Egyesület kezdeményezése új lendületet adhat annak a hálózatosodásnak, „amiben a szívünk van benne”. Szili Katalin azt reméli, hogy a kezdeményezés a nemzeti együttműködés és az egymásért érzett felelősségvállalás olyan mozgalmává válik, amit senki nem tud a jövőben szétrombolni.
Surján László, az egyesület elnöke arról beszélt, hogy az akció célja a Kárpát-medencében élők egymástól való – száz éve tartó – távolodásának megállítása. „Nem visszafelé akarjuk a történelem kerekét forgatni, (...) előrefelé kell menni, (...) és helyre kell állítani a magyar nemzet egységét, ami nemcsak kormányzati feladat” – hangoztatta a volt kereszténydemokrata parlamenti képviselő.
A szervezet a kezdeményezés kapcsán korábban azt is közölte: „a nemzetegyesítés ugyan értelemszerűen csak a magyarokra vonatkozik, de tudjuk, hogy az itt élő összes ember valamiképp egymáshoz tartozik és egymásra is szorul”.
A fogadjszivedbe.chartaxxi.eu honlapon az érdeklődők nevük, e-mail-címük megadásával fogadhatnak szívükbe egy Kárpát-medencei települést. Azok között országokra, régiókra és megyékre lebontva lehet böngészni, illetve a településre is lehet keresni.
Az akció védnöke Szili Katalin mellett Böjte Csaba ferences szerzetes, a dévai gyermekotthon alapítója, Grezsa István miniszteri biztos, Herczku Ágnes népdalénekes és Szvorák Katalin Kossuth-díjas énekművész. (MTI)