Újabb kiadvány jelent meg a Székely Mikó Kollégiumról, ezúttal Szebeni Zsuzsa, a sepsiszentgyörgyi Magyar Kulturális Intézet vezetőjének szerkesztésében. A kötet két részből áll, első felének címe A 160 éves Református Székely Mikó Kollégium, a másodiké az Iskolai történetek a kollégium diákjainak visszaemlékezéseiből. A könyvet a magyar kultúra napján, pénteken mutatták be a sajtónak a sepsiszentgyörgyi Bod Péter Megyei Könyvtárban.
A kötet első részét József Álmos A Székely Mikó Kollégium képes története című könyve és a Mikó 160 című kiállítás anyaga alapján állították össze. József Álmos szépen összeállított könyvként értékelte a kiadványt, olyan összefoglalóként, amely elegendő arra, hogy az érdeklődők megismerjék a tanoda történetét. Kiemelte a gróf Mikó Imrét bemutató részt Egyed Ákos tollából, valamint Csutak Vilmos tevékenységének Rab Sándor történelemtanár általi ismertetését. Ráirányította a figyelmet a tablókról kiemelt képekre, melyek a kollégium neves diákjait mutatják be Szebeni-Szabó Róbert reprodukcióin. Javasolta, állítsanak össze külön albumot az iskola tablóiból. Szomorúan jelezte, hogy az 1940–1944 közötti tablók hiányoznak, azokat a ’44 őszén betörő Maniu-gárdisták megsemmisítették.
Szebeni Zsuzsa jelezte, hogy a könyv a 160. évforduló után jelent meg, de hozzátette, ezzel még mindig nem fejezték be a megemlékezéseket. Tavaly a Mikó-tábla hűlt helyét koszorúzták meg Zabolán, idén már táblát szeretnének koszorúzni, és megpályázták azt, továbbá emléktáblát szeretnének állítani a kollégium 1910–1940 közötti vallástanárának, Szemerjai Szász Bélának, aki rövid ideig az igazgatói tisztséget is betöltötte.
Sztakics Éva, az iskola igazgatója kiemelte: a kollégium múltja kötelez, egykori tanárai, diákjai éltették, továbbvitték a mikós szellemet, így az intézmény a múltból fakadó jövő hírnöke. Jelenleg épp fejlesztés alatt áll, a modern kor vívmányaival szerelik fel az iskolát. Az igazgató igen értékesnek tartja a megjelent könyv második részét, ugyanis diákok szólították meg szüleiket, nagyszüleiket, és lejegyezték az ő visszaemlékezéseiket. Ezekből a szövegekből kitűnik, mennyire büszkék a kisdiákok, hogy elődeik után ők is mikósok lehetnek. Sztakics Éva bízik abban, hogy a mikós szellem sokáig él majd, feladatuk, hogy a lángot égve tartsák, s a Mikó Imre által megállapított tanodai jelmondattal zárta szavait: Legyen világosság!
Kondor Ágota, az iskola korábbi igazgatója kiemelte, hogy a tanoda 160. évfordulója alkalmából lezajlott rendezvénysorozat nem csak az iskola, hanem az egész város ünnepe volt. Ő is hangsúlyozta: a diákok családtörténeti jellegű elbeszéléseiből kicseng, mennyire magukénak érzik az iskolát.