Kérdés, hogy a megyei tűzoltóság baróti kirendeltségének létrehozása miként fogja az elkövetkezőkben befolyásolni a hivatal alárendeltségébe tartozó önkéntes tűzoltó-alakulat jövőjét – vetette fel Benedek-Huszár János polgármester a hivatal szerkezeti felépítését és tisztségjegyzékét módosító tanácshatározat vitáján.
Nagy szükség lenne a pénzügyi irodában adóbehajtóra, közbeszerzéseket lebonyolító, illetve a beruházások műszaki ellenőrzését végző köztisztviselőkre, de mivel a meghirdetett állásokra csak olyanok jelentkeztek, akik nem rendelkeztek a megkövetelt szakmai tapasztalattal, vagy felsőfokú végzettségük szakiránya nem egyezett a kérttel, a követelmények csökkentését, illetve módosítását javasolta a polgármester.
Hasonlóképpen elfogadta a képviselő-testület az otthoni beteggondozó szolgálat létszámkeretének 24-ről 35-re emelését is. Benedek-Huszár János szerint nem biztos, hogy minden állást betöltenek, de fontos, hogy egyetlen beteget se kelljen elutasítaniuk, mert „az nagyon rosszul hangzik, hogy új gondozót csak akkor vehetünk fel, ha valaki meghal” – mondotta. Attól nem kell tartani, hogy a bővítés lényegesen terhelné a város költségvetését, hiszen a kormány a fizetés költségeinek legkevesebb kilencven százalékát fedezi – jelentette ki.
A törvény megengedi, hogy két személyi tanácsadója legyen a polgármesternek, ezért kérte a tanácstagokat, tegyék lehetővé az alkalmazást. Szüksége van még egy emberre, hiszen a hivatal alkalmazottjainak pontosan meghatározott a feladatköre, ám egész sor olyan tevékenység van, amit csak a személyes alárendeltségébe tartozó munkatárs tudna gyorsan és hatékonyan megoldani – érvelt a városvezető.
Mivel a tanácshatározat egy, az önkéntes tűzoltócsoporthoz beosztott második, be nem töltött gépkocsivezetői állás megszüntetését is tartalmazta, a polgármester arra kérte a helyi képviselőket, gondolkozzanak el azon, hogy a jövőben milyen szerepet szánnának a hivatal alárendeltségébe tartozó lánglovagoknak.
A tavaly Baróton létrejött hivatásos tűzoltóegység egyelőre a megyei egység kirendeltségeként működik, de ha alegységgé válnak – és valószínűleg ez még idén megtörténik –, akkor a törvény már nem fogja kötelezni a várost az önkéntes tűzoltócsoport fenntartására. Ha úgy érzik, társadalmi hatása miatt fontos – presztízst fog jelenteni az oda való tartozás, összetartva versenyekre járnak –, maradjanak meg, ellenkező esetben számolják fel.