Február 3-án ünnepelte fennállásának 28. évfordulóját az Osonó Színházműhely, mely alkalomból adománygyűjtést indítottak. Mivel a jelenlegi kisbuszuk – mellyel az elmúlt nyolc évben két kontinens 22 országának közel kétszáz településén 74 ezer emberhez jutottak el előadásaik és műhelyfoglalkozásaik – használhatatlanná vált, egy újabb kisbuszt szeretnének vásárolni. Ez 10 ezer euróba kerül, melynek előteremtéséhez videóban kért segítséget az Osonó. Mindazok, akik támogatnák a Színházműhelyt, több számlaszámra is küldhetnek adományokat, melyeket a www.osono.eu honlapon találhatnak meg.
Műhelyfoglalkozással és a magyarországi fővárosban lakó egykori és jelenlegi osonósok találkozójával ünnepelte 28. születésnapját az Osonó Színházműhely Budapesten. A társulatnak 1993. február 3-i alapítása óta 180 tagja volt, és az évek során összesen 22 előadást mutattak be, amelyből hat koprodukcióban készült thaiföldi, marokkói, budapesti, olaszországi és sepsiszentgyörgyi színházakkal. A jelenlegi járványhelyzet következtében az elmúlt évre tervezett bemutatók helyett két filmet forgatott a társulat. Az önfenntartó színházműhely az előadásokon túl ezernél több oktatási és szociális projektet szervezett fiatalok és felnőttek számára.
A 28 év alatt összesen 1443 előadást tartottak, amelyből 1100-at az elmúlt tíz évben független színházként három kontinens 28 országának 320 településén. Az Osonó Színházműhely projektjeit és előadásait eddig 53 hazai és nemzetközi díjjal ismerték el. Az Osonó alapítója és vezetője 1993–1998 között Salamon András volt, 1998-tól a társulat vezetője Fazakas Misi.
Ebben az évben az Osonó legfontosabb céljai között szerepel azoknak az eszközöknek a továbbgondolása, amelyek által a színház minél szélesebb réteghez tud eljutni, minél több embert tud megszólítani. A hagyományos, fórumszínházi és osztálytermi előadások mellett képzések, táborok, ifjúsági együttműködések és műhelyek szerepelnek a társulat főként Budapestre fókuszáló idei terveiben. Az Osonó Színházműhely színházi, oktatási és szociális projektjeivel nemcsak intenzív élményeket biztosít, hanem állandó párbeszédre törekszik a résztvevőkkel, arra inspirálva őket, hogy felelős és kreatív emberekként keressék meg helyüket a társadalomban.