A rendőrség értetlenül szemléli azt a jelenséget, hogy a kézre kerített bűnözőket a bíróság szabadon engedi, nem rendeli el előzetes letartóztatásukat. Ezt többször felvetette Laurenţiu Todoran megyei rendőrfőkapitány az intézmény sajtótájékoztatóin. Egy kirabolt gyerek édesanyja járt a szerkesztőségben ebben az ügyben.
Egy júliusi vasárnap, hajnali öt óra tájt két ifjú, B. Zs. (15) és K. Á. (17) baráti zenehallgatás és filmnézés után hazafelé ment Sepsiszentgyörgyön a Vasile Goldiş utcában. A zebrán átkelve összetalálkoztak két, szintén a központ felől érkező, de a másik oldalon haladó Szemerja negyedi fiatalemberrel, akiket látásból ismertek. A húszéves M. Csaba üdvözölte őket, kezet is fogtak, aztán el akarta venni B. Zs-től MP3-as lejátszóját, hogy úgymond megnézze, milyen zenét hallgat. B. Zs. szólt, vigyázzon, mert elszakad a zsinór, mire M. Cs. ingerülten visszaszólt: mi az, nem akarod ideadni, s egyetlen rántással elszedte, és zsebre is vágta a készüléket. Társa, Gy. A. figyelmeztette, nem jó, amit tesz, adja vissza a lejátszót, de M. Cs. meglökte. Amint tömbházuk elé értek, B. Zs. kérte a gépet, erre M. Cs. felháborodott, hogy ő nem vett el semmit, s pofon vágta a legényt, akinek szemüvege is leesett, a lencséje eltörött. B. Zs. ismét kérte a készüléket, hozzátéve, ha nem adja, rosszul jár. Erre M. Cs. dühbe gurult, lekent még egy pofont, s kérdezte: fel akarsz jelenteni a rendőrségen? A verekedő, hogy áldozatát meggyőzze, ,,nem történt semmi", még egy pofonnal nyomatékosította szavait. Hazaérve a fiú elmesélte a történteket édesanyjának, aki rögtön hívta a 112-es sürgősségi számot. Azonnal kiszállt két rendőr, akiknek beszámoltak a történtekről. Reggel 8 órára a rendőrségre hívták a bejelentőket. Ott tucatnyi rendőr, köztük a városi rendőrség parancsnoka, a bűnügyi osztály vezetője és mások foglalkoztak velük. Számítógépen kivetített, több arcmás között felismerték a támadót és társát, aki ezek szerint bűnügyi nyilvántartásban szerepel. Fél tizenkettőre a rendőrség már bekísérte a gyanúsítottakat, s kihallgatta őket. A vallomások egyeztek. Hívták a szolgálatos ügyészt, aki azt válaszolta, vasárnap ilyesmiért nem fárad be a rendőrségre, mire a parancsnok szólt a megyei főügyésznek, aki utasította beosztottját, így kénytelen-kelletlen besétált. Ezek után elengedték a gyanúsítottakat. Hétfőn a rendőrség őrizetbe vette M. Cs.-t, majd kedden bíróság elé állították 29 napos előzetes letartóztatást javasolva. A sértett anyja, B. I. is elment a tárgyalásra. Értetlenül tapasztalta az ügyész (a vasárnapi szolgálatos) és a bírónő hozzáállását, mert, mint mondta, utóbbit inkább az érdekelte, M. Cs. miért nem folytatta 6. osztály után a tanulmányait, s nem tettének indítéka. Különben M. Cs. azt vallotta, megivott öt-hat sört, és nem tudta, mit cselekszik. Ezután szabadon bocsátották.
Az anya attól fél, M. Cs. bosszúból megveri vagy megvereti fiát. A kérdés az — véli az édesanya —, ha ismét megiszik öt-hat sört, megint kirabol valakit? Szerinte 30 nap fogda után meggondolná, mit cselekszik. Végül arra lenne kíváncsi, ha az ügyész vagy a bírónő gyerekével történt volna mindez, akkor is ilyen nyugodt lelkiismerettel elengedték volna a tettest?
Corneliu Câmpeanu, a sepsiszentgyörgyi rendőrség parancsnoka érdeklődésünkre elmondta, örvendetes, hogy hamar kézre kerülnek a bűnözők, a rablás igen ritka és véletlenszerű Sepsiszentgyörgyön, de igen veszélyes társadalmi következményekkel járhat. Nem bírálja az ügyészség és bíróság munkáját, de megjegyezte, miután a múlt év végén rablási kísérlet áldozatává vált színésznő támadóit elfogták, a bíróság szintén szabadon bocsátotta a tetteseket.