Bordás Beáta az EMŰK új vezetője

2021. június 15., kedd, Közélet

Márciusban vonult nyugdíjba Vécsi Nagy Zoltán, az Erdélyi Művészeti Központ (EMŰK) korábbi igazgatója, június elsejétől Bordás Beáta sepsiszentgyörgyi származású művészettörténész követi őt a központ élén, aki az elmúlt években Kolozsváron, a Bánffy Palotában működő Művészeti Múzeumban dolgozott.

  •  Jakabovits Márta kiállításának megnyitója az Erdélyi Művészeti Központban. Fotó: Albert Levente
    Jakabovits Márta kiállításának megnyitója az Erdélyi Művészeti Központban. Fotó: Albert Levente

Vargha Fruzsina, Sepsiszentgyörgy alpolgármestere lapunk érdeklődésére elmondta, hogy az állás betöltésére kiírt versenyvizsgát május 6-án, a szóbelit pedig 10-én tartották, és két jelentkező volt, de csak Bordás Beátának volt érvényes a leadott iratcsomója. Június 1-től tehát ő az EMŰK vezetője. „Azt várom tőle, hogy képviseli az intézményt nemcsak a hazai szakmai életben, hanem a nemzetközi művészeti porondon is, illetve bízom benne, hogy fiatalos lendületének köszönhetően az intézmény szervesebben fog a város mindennapjaiba is illeszkedni” – mondta az EMŰK új vezetőjéről Vargha Fruzsina, hozzátéve: természetesen a Vécsi Nagy Zoltán által hagyott örökséget is továbbviszi majd az új igazgató.

Az alpolgármester azt is elárulta, hogy július 7-én szeretnék nyilvánosan bemutatni az Erdélyi Művészeti Központ és a Kónya Ádám Művelődési Ház új igazgatóit egy közös sajtótájékoztató alkalmával, a művelődési ház vezetői állására ugyanis még zajlik a versenyvizsga.

 

Bordás Beáta

 

Kérdésünkre, hogy miért pályázta meg az állást, Bordás Beáta elmondta: több szakmai és magánéleti tényező is befolyásolta a döntését, de a legtöbbet az nyomott a latban, hogy nagy szakmai kihívást lát ebben a feladatban, mind a kiállítási program összeállításában és megvalósításában, mind az intézmény szélesebb körben való megismertetésében. Hangsúlyozta, hogy nem volt könnyű több mint 17 év után eljönni Kolozsvárról, az egyik legismertebb és legelismertebb erdélyi múzeumból, de bízik benne, hogy itthon sikerül majd kamatoztatnia eddigi ismereteit, kapcsolathálóját, és az Erdélyi Művészeti Központ munkaközösségével együtt számos egyedülálló művészeti élményt tud majd nyújtani a közönségnek.

Bordás Beáta 1986-ban született Sepsiszentgyörgyön, a Mikes Kelemen Gimnázium végzettjeként Kolozsváron folytatta egyetemi tanulmányait történelem-művészettörténet, illetve újságírás alapképzésen. 2013-ban a Babeș–Bolyai Tudományegyetemen szerzett doktori fokozatot, a historizmus korában épült erdélyi kastélyokról írta doktori értekezését. 2016 óta a Kolozsvári Művészeti Múzeum muzeológusa, ahol elsősorban kiállításszervezéssel foglalkozott. Két könyvet és több kiállítás-katalógust publikált eddig.

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Mit gondol, véget ér-e idén az ukrajnai háború?









eredmények
szavazatok száma 1231
szavazógép
2021-06-15: Világfigyelő - :

A magyarság egyedi életszemlélete

A magyarság hagyományai, legendái, történelme és ősi motívumai egymásra rakódtak, és sok gyökérből táplálkozva létrehoztak egy egészen különleges egyedi, semmihez nem hasonlítható, jellegzetesen magyar életszemléletet és életérzést kifejező kulturális értéket – mondta az emberi erőforrások minisztere tegnap Budapesten állami kitüntetések átadásán.
2021-06-15: Máról holnapra - Nagy D. István:

Papírhazafiak balhézarándoklata

Annyit mindenképp el kell ismerni a román nemzet önjelölt, szolgálatos féltőinek és védőinek, hogy szavatartóak és következetesek, legalábbis ami a különböző ürügyekkel Székelyföldre vonulást, gyűlöletkeltést, provokációt és hazafiságnak kikiáltott hőbörgést illeti.