Magyarország a második, Románia az utolsók között

2021. július 12., hétfő, Világfigyelő

Rendkívül sikeres a magyar járványügyi védekezés, egy kivételével valamennyi uniós tagállamot megelőzzük a védettségi rangsorban – adta hírül a budapesti kormány a Facebookon. Magyarországon a lakosság 52,67 százaléka már a második adag vakcinát is megkapta. A budapesti kormány közösségi oldalán közölt táblázatból az is kiderül, Románia az oltási rangsor végén áll, az Európai Unión belül mindössze Bulgáriában és Finnországban alacsonyabb a mindkét adag vakcinával beoltottak aránya.

Magyarországot továbbra is csak Málta előzi meg a lakosság átoltottságát tekintve. Magyarországon 5 145 484 fő már teljes védettséggel rendelkezik, vagyis a 9,7 milliós lakosság 52,67 százaléka felvette a második koronavírus elleni vakcinát is. Ennél jobb arány csak Máltán figyelhető meg, ahol jelenleg a népesség 67,38 százaléka védett a vírus ellen. A képzeletbeli dobogó harmadik fokát Ciprus foglalja el, igaz, jócskán lemaradva Magyarország mögött, hiszen ott a lakosság több mint fele még mindig vár a második oltásra. Eddig a ciprusiak 45,09 százaléka tekintheti magát védettnek a fertőzéssel szemben. A negyedik és ötödik helyen Spanyolország, illetve Németország áll.

Alig több mint 12 százalékos átoltottsággal Bulgária a sereghajtó, de nem állnak jól a finnek, a románok, a horvátok és a lettek sem: az említett országokban a lakosságnak kevesebb mint egyharmadának van teljes védettsége. A táblázatból kiderül az is, hogy húsz olyan uniós tagállam van, ahol a védettség még mindig nem éri el a negyven százalékot.

 

 

Magyarországon egyébként a kormány igyekszik elejét venni egy esetleges negyedik hullámnak, Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter éppen a múlt heti Kormányinfón jelentette be, hogy újabb oltási akciót hirdetnek, ennek során a háziorvosok személyesen kereshetik fel azokat a hatvan év felettieket, akik még nem oltatták be magukat a koronavírus ellen. A miniszter akkor elmondta: a negyedik hullám és a koronavírus delta variánsa azokra veszélyes, akik nem oltatták be magukat.

Jakab Ferenc professzor, a Koronavírus-kutatási Akciócsoport vezetője nemrég azt nyilatkozta: bár a delta variáns az oltottakat is képes megfertőzni, esetükben jóval enyhébb tünetek jelentkeznek. Az oltottak, ha meg is fertőződnek, gyakorlatilag kórházi ápolás nélkül vészelik át a betegséget. Tehát az biztos, ha a fertőzéstől nem is, de a betegség súlyos lefolyásától egyértelműen megvédenek minket a védőoltások – húzta alá. (Magyar Nemzet)

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Ön szerint ki lenne a legjobb államelnök Romániában?











eredmények
szavazatok száma 482
szavazógép
2021-07-12: Világfigyelő - :

Közép-Európa a központosítás ellen

Az Európai Uniónak a következő hat hónapban súlyos kérdésekkel kell szembenéznie, de szerencse, hogy ebben az időszakban éppen Szlovénia adja az EU tanácsának elnökségét – mondta Orbán Viktor magyar miniszterelnök pénteken Ljubljanában, a visegrádi csoportot (V4) alkotó országok (Magyarország, Csehország, Lengyelország, Szlovákia), valamint Szlovénia kormányfői szintű találkozóját követő sajtótájékoztatón. A V4-ek vezetői az unión belül a központosítási törekvések ellen foglaltak állást, és kiálltak Magyarország mellett a gyermekvédelmi törvény miatti bírálatok közepette.
2021-07-12: Világfigyelő - :

Belépés csak oltottaknak

Málta július 14-től csak azokat a turistákat engedi be, akik teljesen immunizáltak a koronavírussal szemben – jelentette be Chris Fearne egészségügyi miniszter pénteken. „Mi leszünk az első uniós állam, amely így tesz, de meg kell védenünk a társadalmunkat” – közölte Fearne sajtótájékoztatóján.