LabdarúgásAz Európa-ligában szerepelhet a Ferencváros

2021. augusztus 26., csütörtök, Sport

A Ferencváros hazai pályán is 3–2 arányú vereséget szenvedett, így a Young Boys kettős győzelemmel jutott a Bajnokok Ligája csoportkörébe, míg a magyar bajnok az Európa-liga főtábláján szerepelhet. Ez lesz sorozatban a negyedik szezon, hogy magyar csapat is érdekelt az egyik európai kupasorozat főtábláján, a Ferencváros pedig egymás után harmadik alkalommal küzd majd ősszel, 2019-ben és idén az Európa-ligában, tavaly a Bajnokok Ligájában szerepelt.

  • Fotó: MTI / Illyés Tibor
    Fotó: MTI / Illyés Tibor

A svájci együttes gyorsan lelohasztotta a hangulatot, mivel már a 4. percben megszerezte a vezetést egy szöglet utáni fejes góllal. A Young Boys a vezetést követően visszaállt, viszont nem tudta őrizni előnyét, mert kapusa nagyot hibázott, így a 18. percben a Ferencváros egyenlített. A vendégek rögtön felpörögtek, és néhány perccel később csak a kapufa mentette meg a magyar bajnokot. A házigazdák gyorsan visszavették a kezdeményezést és nagy nyomás alá helyezték riválisukat, a 27. percben pedig egy szöglet után átvették a vezetést, ezzel döntetlenre alakítva a párharc állását. A szünetig picit megnyugodtak a kedélyek, újabb gól nem esett.

A fordulást követően a Young Boys vette át az irányítást, már a hazaiak térfelén letámadott, és bő tíz perc után egyenlített. Nem sokkal később, a 63. percben kis híján eldőlt a továbbjutás kérdése, azonban Moumi Ngamaleu fantasztikus emelése kijött a kapufáról. Nehéz helyzetbe került a Ferencváros, mivel pillanatokkal később Aissa Laidouni megkapta második sárga lapját. A 72. percben Dibusz Dénes életben tartotta a a zöld-fehérek reményeit azzal, hogy kivédte Jordan Siebatcheu tizenegyesét. A tíz emberrel futballozó Ferencváros a hajrában már nem tudott komoly helyzetet kialakítani, a svájci csapat viszont még az utolsó pillanatban betalált.

Eredmények, Bajnokok Ligája-selejtező, playoffkör, visszavágó: Ferencváros–Young Boys 2–3 (gólszerzők: Wingo 18., R. Mmaee 27., illetve Zesiger 4., Fassnacht 56., Mambimbi 90+3. / összesítésben: 4–6), PSV Eindhoven (holland)–Benfica (portugál) 0–0 (összesítésben: 1–2), Ludogorec (bolgár)–Malmö FF (svéd) 2–1 (gsz.: Nedyalkov 10., Sotiriou 60. – tizenegyesből, illetve Birmancevic 42. / összesítésben: 2–3).

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Mit gondol, véget ér-e idén az ukrajnai háború?









eredmények
szavazatok száma 495
szavazógép
2021-08-26: Sport - :

Zsúfolt időszakot tudhat maga mögött (Asztalitenisz)

Az elmúlt időszakban a sepsiszentgyörgyi Bálint Bernadett a magyarországi WTT Contender, majd a csehországi ITTF-versenyen is három versenyszámban szerepelt. Mivel a felkészülés elején tart, valamint egészségügyi gondokkal is küszködik, a nyolcaddöntőnél tovább egyik viadalon sem jutott. Női párosban Nagyváradi Mercédesz oldalán ragadott ütőt, míg vegyes párosban Budapesten Juhász Patrik, Olomoucban Kishegyi Ákos volt a partnere.
2021-08-26: Történelmünk - :

Úz-völgyi kérdőjelek (1.)

Az Úz völgyébe 1944. augusztus 26-án törtek be a szovjet csapatok, a román átállást követően szinte rázúdultak a magyar határvédelemre. A védelmi rendszer első vonalában mint elővéd a 17–18 éves fiúkból álló 11. székely határőr zászlóalj kapta az első csapást. Nagyon sokan estek el közülük. A köves, sziklás talajba nemigen lehetett tömegsírt ásni. Sokukat ott kaparták el – egy ásónyom mélységre –, ahol megtalálták. Ha a völgyben sétálunk, még ma is láthatók az elszórt kis halmocskák.