Jogosítvány nélkül, ittasan vezettek

2021. augusztus 31., kedd, Közélet

Tetten értek egy jogosítvány nélkül, ittasan vezető 53 éves férfit vasárnapról hétfőre virradó éjjel, hajnali két órakor Sepsiszentgyörgyön, a tervezőintézet alatti körforgalomnál. A sofőr leheletében 0,62 mg/l szesztartalmat mért az alkoholszonda.

A vérben kimutatandó pontos érték meghatározására a rendőrök mintavételre a megyei kórházba szállították, ittas és jogtalan gépjárművezetésért bűnügyi vizsgálati iratcsomót nyitottak. Hasonló, de súlyosabb esetet jegyzőkönyveztek vasárnap délután Nagybaconban. Egy quad, nem tartva be a megfelelő követési távolságot, belefutott egy személygépkocsiba. Az igazoltatás során kiderült, a 71 éves motoros nem rendelkezik vezetői jogosítvánnyal, ittas, esetében 0,70 mg/l szesztartalmat mértek, továbbá járműve nincs a forgalomba beíratva. Nevére ittas és jogtalan vezetésért, valamint forgalomba be nem írt gépjármű vezetéséért bűnügyi vizsgálati iratcsomót nyitottak. A személygépkocsi vezetőjét szintén alkoholszondába fújatták, esetében nullát mutatott a digitális kijelző. (sz.)

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Mit gondol, véget ér-e idén az ukrajnai háború?









eredmények
szavazatok száma 506
szavazógép
2021-08-31: Közélet - :

Nyolcmillióval több

Nyolcmillió lejjel nőttek Sepsiszentgyörgy bevételei a várthoz képest, ebből és más tételek átcsoportosításából több beruházás megkezdésére vagy folytatására is futja.
2021-08-31: Közélet - Hecser László:

Igazgatóváltás a Gaál Mózes Általános Iskolában (Össze kell vonni a baróti iskolákat?)

A megyei tanfelügyelőség nem az előírtak szerint járt el, amikor nem a tisztségben levő vezetőt, hanem az iskolában alig néhány éve dolgozó tanárnőt nevezte ki igazgatónak – nyilatkozta Bán Annamária, aki tegnapig még a baróti Gaál Mózes Általános Iskola vezetője volt. A megbízatást évek óta ellátó igazgató szerint nem a véletlen műve, hogy Benedek-Huszár János polgármester feleségét nevezték ki helyette. A kinevezett Benedek Erika szerint a béke és a félreértések elkerülése végett üdvösebb lett volna, ha a tervezettnek megfelelően nyáron kiírják a versenyvizsgát, de a helyzet alakulása ellenére, ideiglenes kinevezéssel is vállalja a feladatot: az oktatási reform elkezdését nem lehet halogatni, egyesíteni kell a város két tanintézményét, vissza kell szerezni a baróti iskolák jó hírnevét, a szülők és a tanulók bizalmát, és meg kell állítani a diákok elvándorlását.