A járványügyi előírások szigorú betartásával nyílt meg tegnap délben a kézdivásárhelyi Incze László Céhtörténeti Múzeum időszakos kiállítótermében a november 23-án hetvenéves Sárosi Csaba grafikusművész Múlt és jelen című jubileumi grafikai kiállítása.
Dimény Attila múzeumvezető arra hívta fel a jelenlevők figyelmét, hogy a mostani Sárosi Csaba tizedik egyéni kiállítása, amelynek a múzeum ad otthont, sorban pedig a huszadik egyéni tárlata. A grafikus Szászrégenben született, Gyergyóalfaluban és Gyergyócsomafalván nőtt fel, 1980-ban államvizsgázott a kolozsvári Ion Andreescu Képzőművészeti Főiskolán, és azóta él és alkot Kézdivásárhelyen. Sárosi Csaba nyugdíjazásáig razjtanárként dolgozott a Turóczi Mózes és Petőfi Sándor Általános Iskolában.
A grafikus jubileumi tárlatát Deák Ferenc magyartanár, művészetkritikus méltatta. „Sárosi Csaba művészete folyamatosan alakuló, folyamatosan eleven és friss, ahogy reagál a világ dolgaira. Nála az alkotás – mint egy igazi művésznél – egy mindennapi készenlét és egy kényszer is, hiszen az a jó művészet, ami kényszerből fakad, amit ki kell mutatni, ki kell vetíteni, amit a művész nem tarthat magában” – hangsúlyozta többek között a művészetkritikus. A megnyitón közreműködött Józsa Irén nyugalmazott magyartanár, aki Márai Sándor Férfikor című prózai írását és Kosztolányi Dezső Esti Kornél éneke című versét adta elő. A kiállítás 2022. január 9-ig látogatható.