Új stratégiai tervet és új programportfóliót fogadott el székelyudvarhelyi közgyűlésén a számítástechnikában érdekelt, elsősorban székelyföldi cégeket tömörítő IT Plus Klaszter, ahol tisztújításra is sor került, kétéves mandátummal a klaszter új elnöke Simon Károly lett.
A közgyűlés a tagok bemutatkozásával indult. A rövid, de annál tartalmasabb beszámolók során nem csak az új tagok mutatkozhattak be, hanem a régi vállalkozások is ismertették legújabb projektjeiket – áll az esemény összefoglalójaként szerkesztőségünkbe eljuttatott ismertetőben.
Bihari Béla leköszönő elnök beszámolójában hangsúlyozta, hogy az elmúlt két évben kialakult járványhelyzet miatt terveiket többször át kellett alakítani, legjelentősebb rendezvényük, a Digitális Székelyföld Konferencia időpontja is változott. Ám az időszak nem telt el tevékenység nélkül, hiszen kidolgozták az ötéves szervezet új stratégiáját. A számvetésből kiderült, a 36 jelenlegi tagból 11 újonnan csatlakozott a klaszterhez, a székelyföldi vállalkozások mellé immár kolozsvári és szatmári cégek is társultak.
A tisztújítás nyomán a klaszter elnöke a székelyudvarhelyi Simon Károly lett, alelnökök: Bihari Béla (Sepsiszentgyörgy), Kozma István (Csíkszereda), Bálint Ákos (Marosvásárhely) és Rácz Attila, aki egyben a külkapcsolatok felelőse is.
Az új elnök egyik legfontosabb terve, hogy az udvarhelyszéki u-Hub közösségtől a klaszter átvegye az oktatási projekteket, hiszen a szakember a programok egyik projektvezetője és oszlopos tagja már a kezdetektől. A tagok a szervezeti kultúra jó eredményének tartják, hogy az elnökség rotációban utazza be Székelyföldet: a korábbi csíkszeredai, majd sepsiszentgyörgyi központ most Székelyudvarhelyre költözik. A vezetőtanács és a klaszter munkáját továbbra is Derzsi László ügyvezető igazgató segíti, aki idén augusztus óta vállalt szerepet a klaszter fejlesztésében.
A szervezet a közgyűlésre készülve októberben több városban szervezett személyes találkozót a tagsággal és az érdeklődőkkel, megvitatva az igényeket, a lehetőségeket. Az eredmény egy új programportfólió, amely a jövő év során 3–5 rendezvényt valósít meg minden olyan városban, ahol klasztertagok vannak. Csíkszeredában szervezik meg a nemzetközi Digitális Székelyföld Konferencia 8. kiadását, posztgraduális képzések indulnak Sepsiszentgyörgyön és Szatmárnémetiben, Digitális Kalákának ad otthont Marosvásárhely, Székelyudvarhely pedig a középiskolás mentorprogram mellett a jövő évi karácsonyi IT-találkozónak lesz a házigazdája. Ezek mellett a klaszter minden városban szervez IT-találkozót, a városnapok keretében pedig megszervezik az Észműves Sátrakat. Ugyanakkor a klaszter jelen lesz Tusványoson is, és a Hargitai Informatikus Találkozó szervezését is átvállalja.
A programok kidolgozásával párhuzamosan folyamatban van az önkormányzatok teljes jogú tagként való csatlakoztatása a klaszterbe, hiszen a közösségi érdekeltségű projektek kivitelezéséhez elengedhetetlen a támogatásuk.
A közgyűlés után a résztvevők ellátogattak az épp zajló Digitális Kalákára, ez ugyanis egyike azon programoknak, melyek újonnan kerülnek be a klaszter körforgásába. Az este borvacsorával zárult.
A klaszter idén december 27-én a csíkszeredai Sapientián tartja hagyományos karácsonyi találkozóját, az IT Meetupot, amely kiváló lehetőség arra, hogy a helyi IT-közösség találkozzon az itthonról elszármazott, de ünnepekre hazatérő szakemberekkel, tudást és tapasztalatot cseréljenek, erősítve ezáltal Székelyföld digitalizációs törekvéseit.