Épp jókor került ki a nyomdából Kisgyörgy Zoltán Erdővidék és Székföld című, a baróti Tortoma Könyvkiadó gondozásában megjelent útikönyve, hisz megteszi karácsonyi ajándéknak is. De több annál. A több mint 100 oldalas, színes képekkel gazdagon illusztrált kiadvány négy fejezetben mutatja be az egykori Miklósvárszék, Bardoc fiúszék és a Felső-Fehér vármegyei terület Székföldje nevű darabkáját, valamint azt a három, az Olt bal partján levő szomszédos barcasági települést, melyeket Erdővidékhez tartozónak tekintünk: Apácát, Ágostonfalvát és Ürmöst.
Kisgyörgy Zoltán Háromszéket bemutató, Kovászna megye című útikönyve három kiadást ért meg. 2000-ben és 2009-ben a csíkszeredai Pallas-Akadémia Könyvkiadónál, 2017-ben felújított és bővített kiadásban a budapesti Műszaki Könyvkiadónál jelent meg. A szerző az anyagot azóta is állandóan bővíti, frissíti, s a Tortoma Útikönyvek sorozatban négy részre osztva, gazdagon illusztrálva adja közre újra.
Tavaly év elején jött ki a nyomdából az Alsó-Háromszék című könyv, amely bemutatta Sepsiszéket, Oltfejet és Bodzavidéket is. Jelen kötet a mai Kovászna megye nyugati részét és említett három, Brassó megye területére eső falut ismerteti meg az érdeklődővel.
Szinte minden esetben már a címszó elárul valamit az illető településről: Uzonkafürdő a Dél-Hargita lábánál; A kétnevű Nagybacon; Szárazajta, a mártírfalu; Károly herceg kedvenc helye, Zalánpatak; Bodos, ahol Budai József bölcsőjét ringatták; Kisbacon, Elek apó szülőfaluja; Az ásványvizekben gazdag Magyarhermány; Borvizéről híres Bibarcfalva; Barót, Erdővidék központja; Az egykori fiúszék székhelye, Bardoc; Vashámoráról híres Erdőfüle; Az egykori bányászfalu, Vargyas; Hagyományőrző Felsőrákos; Köpec, amelyhez magyar szólásmondás kötődik; Miklósvár és megújult kastélya; Kövületlelőhelyéről és hagyományőrzéséről híres Ürmös; Nagyajta, Kriza János szülőfaluja; Apáczai Csere János szülőfaluja; Vadas-hágó előterében: Középajta; Erdővidék legdélibb települése, Bölön; Nagy csatának nevet adó Hidvég; Árapatak, a történelmi emlékhely; Megújuló Előpatak-fürdő; Hete, a román cigányfalu; Erősd híres régészeti lelőhely és a Bibó család fészke.
Kisgyörgy Zoltán útikönyve bemutatja a térség sokszínűségét, nevezetességeit, műemlékeit és emlékműveit, helytörténeti érdekességeit, feleleveníti a még élő néphagyományokat, népi mesterségeket. A kiadvány igazi útikönyv méretű, egy kabátzsebben elfér. A tájékozódást kétnyelvű térkép segíti. A kötetet Albert Levente, Demeter Katalin és Demeter Zoltán fotói illusztrálják szinte mindenik oldalon. A műszaki szerkesztés Vasiliu Annát dicséri. A térkép Lőrincz Raul munkája.
Az Erdővidéket bemutató útikalauz kapható a sepsiszentgyörgyi Diákboltban és a LibriM könyvesboltban, megrendelhető az erdelyikonyv.hu honlapon, de hamarosan elérhető lesz a H–Press lapterjesztő standjain is.