Küldetéskor is fontos az óvatosság

2022. január 18., kedd, Belföld

A szolgálati autójukkal munkaidejük közben balesetet okozó rendőrök a küldetésük jellegétől függetlenül csak a szabálysértési felelősség alól mentesülnek, a büntetőjogi felelősség alól nem – jelentette ki tegnapi sajtótájékoztatóján a belügyminiszter.

Lucian Bode elmondta, vizsgálat indult annak a bukaresti rendőrnek az ügyében, aki a múlt héten egy gyalogátjárón a szolgálati gépkocsijával munkaidőben, de nem sürgős küldetés teljesítése közben halálra gázolt egy 13 éves lányt, egy másik lánynak pedig súlyos sérüléseket okozott. A tárcavezető hangsúlyozta: a törvény szerint a megkülönböztető jelzést használó, elsőbbségre jogosult járműveknek is óvatosan kell haladniuk a forgalomban, a vezetőik baleset esetén csak a szabálysértési felelősség alól mentesülnek, a büntetőjogi felelősség alól nem.

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Mit gondol, véget ér-e idén az ukrajnai háború?









eredmények
szavazatok száma 521
szavazógép
2022-01-18: Belföld - :

Székelyföldön a legmagasabb az oltásszkepticizmus

A Bálványos Intézet által a múlt év végén végzett közvélemény-kutatás tegnap ismertetett eredményei szerint az erdélyi magyarság kevésbé, a székelyföldi viszont inkább szkeptikus a koronavírus elleni oltással szemben, mint a romániai átlag.
2022-01-18: Belföld - :

Elbocsátás az erdészetnél

Nem mond le leépítési tervéről a környezetvédelmi minisztérium és a Romsilva vezetősége, 415 alkalmazottjától válik meg az országos erdőgazdálkodási társaság – közölte a Silva Erdészeti Szakszervezeti Szövetség, amely szerint a tömeges elbocsátás „teljesen törvénytelen, erkölcstelen és indokolatlan”, tekintve, hogy a Romsilva a jelenlegi személyzeti struktúrával is a vártnál nagyobb profittal zárta a 2021-es évet, és valamennyi műszaki-gazdasági mutatót teljesített.