A járványhelyzet okozta megszorítások miatti kétéves kihagyás után Kovászna Megye Tanácsa idén ismét meghirdette a civil szervezeteknek és az egyházközségeknek szóló pályázatát. Ebben az évben kiemelten kezelik a táboroztatást – közölte a megyeháza. Civil szervezetek, egyházközségek, ifjúsági és diákszervezetek, sportolók és sportegyesületek igényelhetnek támogatást kulturális és szabadidős programokra, rendezvények szervezésére, kiadványok megjelentetésére, népviselet beszerzésére, örökségvédelmi és sportprogramok résztámogatására, egyházi ingatlanok restaurálására, karbantartására, továbbá falugondnoki szolgálat biztosítására is. A pályázati kiírás elérhető a kvmt.ro honlapon, leadási határidő: március 7., 12 óra.
A megyei önkormányzat költségvetéséből egymillió lejt különítettek el civilek által szervezendő szabadidős és kulturális tevékenységre, kétmillió lejt egyházi pályázatokra, 150 ezer lejes ifjúsági alapot biztosítanak kizárólag ifjúsági szervezetek részére. Ebben az évben kiemelt szerepet kap a táboroztatás, nemcsak civilek, de az egyházközségek is igényelhetnek résztámogatást nyári táborokra. Tamás Sándor tanácselnök kiemelte, előnyben részesülnek a kulturális örökség részét képező javak restaurálására leadott pályázatok.
A kiírásnak megfelelően pályázni lehet művelődési, oktatási-tudományos, szabadidős programok és rendezvények résztámogatására, ifjúsági szervezetek által szervezett művelődési, oktatási-tudományos, szabadidős programok és rendezvények résztámogatására, ebben az esetben a legnagyobb megítélhető összeg 10 ezer lej. A megyei önkormányzat támogatja a Kovászna megyei értékek, a kulturális örökség megismertetését, megóvását, a hagyományőrzést szolgáló ruházat elkészítését célzó programokat is, ugyanakkor pályázni lehet jeles kulturális évfordulókra szervezett programokkal. Támogatják a települést, a térséget, a megyét bemutató, népszerűsítő kiadványok megjelentetését. Pályázhatnak egyesületek sportprojektek társfinanszírozására egyéni és csapatsport területén. A megyei tanács résztámogatást nyújt az elszigetelt településeken működő falugondnoki szolgálat biztosítására is. Az egyházközségek többek között működésre és fenntartásra, építésre és javításra, a kulturális örökség részét képező javak karbantartására, egyházak által működtetett, engedélyezett szociális és gyógyászati programokra, kulturális-vallási múzeumok létrehozására és karbantartására pályázhatnak.