Kézdivásárhelyen járt két sportlegenda, Helmuth Duckadam volt válogatott futballkapus és Kicsid Gábor volt válogatott kézilabdázó. Díszvendégei voltak az utóbbiról elnevezett sportcsarnokban szombaton tartott országos szintű rendőr-minifocibajnokságnak, melynek díja a Nemzetközi Rendőrszövetség (IPA – International Police Association) Serlege.
A bánsági sváb származású, jelenleg Bukarestben élő Helmuth Duckadam egykori labdarúgókapus, a sevillai hős az IPA tiszteletbeli tagja. Legnagyobb sikere az 1986-os BEK-győzelem volt a bukaresti Steaua csapatával: az FC Barcelona elleni döntő büntetőpárbajában a katalánok összes tizenegyes lövését hárította. Ezt a bravúrt sem előtte, sem utána nem tudta végrehajtani senki hivatalos európai kupamérkőzésen.
Az imecsfalvi születésű, Brassóban élő Kicsid Gábor kézilabdázó az 1970-es évek világverő román válogatottjának alapembere volt. A felnőttválogatottal két világbajnoki címet szerzett: 1970-ben Franciaországban, négy évvel később Németországban. 1972-ben a müncheni ötkarikás játékokon bronz-, 1976-ban Montrealban ezüstérmet nyertek. Klubcsapatával, a Bukaresti Steauával tíz bajnoki címig jutott.
A két világklasszis sportoló Florin Popa kézdivásárhelyi rendőrfőnök, a romániai IPA alelnöke meghívására érkezett a céhes városba, ahol a minifoci-bajnokság győzteseinek átadták a díjakat. Duckadam elmondta: nemrég jelent meg róla egy osztrák kiadó gondozásában a Milan Radin barátja által írt Der Torman (A kapus) című német nyelvű életrajzi regény, de egyelőre egyetlen romániai kiadó sem érdeklődött, hogy megjelentetné román fordításban. Azt is elárulta, hogy ha elölről kezdené az életét, labdarúgó-karrierjét, mindent éppen úgy csinálna, mint eddig. Büszke német származására, fegyelmezetten élt és keményen megdolgozott a sikerért.
„Sajnos, 2008 óta Romániában a sport nem jelent prioritást, aminek köszönhetően oda jutottunk, hogy a román sportnak nincsenek kimagasló eredményei” – hangsúlyozta a neves kapus. Arról is beszélt, hogy jól ismeri a térséget, több alkalommal járt Kovásznán és Kézdivásárhelyen, nagyon szereti ezt a festői vidéket, el szokta mesélni barátainak, hogy az itt élő emberek másabbak a bukarestiekhez vagy az aradiakhoz viszonyítva. Mindig örömmel tesz eleget a meghívásnak – mondotta összegezésképpen, majd autogramot osztogatott a rá váró gyermekseregnek.
Kicsid Gábor a rá jellemző szókimondással fejtette ki véleményét a román kézilabda jelenéről. Jelenleg egy csapat tizennégy játékosa közül tizenhárom külföldi, egyet pedig megtartanak azért, hogy interjúkat tudjon adni, mert a többiek nem tudnak románul. Hiába mondták annak idején, hogy eljön az a nap, amikor nem lesz válogatott csapat, senki nem hitt nekik – emlékeztetett Kicsid Gábor.