Harmadik nekifutásra sikerült kivitelezőt találnia Sepsiszentgyörgy önkormányzatának a városközponti Gábor Áron utca részét képező felüljáró javítási munkálataira. Tóth-Birtan Csaba alpolgármester szerint a közbeszerzés lezárult, e hónap folyamán aláírják a szerződést, és várhatóan legkésőbb június elején elindulhat a leromlott felüljáró felújítása.
Az elöljáró a városi képviselő-testület múlt heti soros ülését követően tájékoztatott arról, hogy a harmadik közbeszerzési eljárás nyomán sikerült kivitelezőt találni. A meghirdetett munkálatra egyedüliként a Kovászna Megyei Út- és Hídépítő részvénytársaság jelentkezett, így nem tevődik fel, hogy az eredményt valaki megóvja, azaz meg tudják kötni a szerződést. A megállapodást e hónap folyamán aláírják, és ha minden jól halad, a vállalat már akár májusban, de legkésőbb június elején nekiláthat a munkának. A tervek szerint egy év áll rendelkezésükre, hogy rendbe hozzák a hidat.
Utoljára márciusban írtuk lapunkban, hogy az év elejéhez képest nem történt előrelépés a Kórház utcát keresztező felüljáró felújítása ügyében. Az önkormányzat kénytelen harmadjára is kiírni a versenytárgyalást, mivel az előző liciteken nem került kivitelező. A városháza illetékesei akkor azt nyilatkozták, hogy a helyzetet csak bonyolította, hogy az Ukrajnában zajló háború okán az építőiparban jelentkező áremelkedések miatt a vállalkozások egyre óvatosabbak a tervezésben. Azt is elmondták, hogy a javítást ugyanakkor mihamarabb el kellene kezdeni, mivel – amint azt olvasóink is jelezték – a híd állapota tovább romlott, a korlát betonborításának több eleme levált, illetve szerkezeti elemein is több sérülés látható. Korábban januárban számoltunk be arról, hogy a múlt év őszén, miután a második közbeszerzési eljárás is eredménytelen volt, az önkormányzat újraszámoltatta a beruházás költségeit, a városi képviselő-testület pedig november elején fogadta el az új pénzügyi mutatókat. A vonatkozó határozatban ugyanakkor az is szerepelt, hogy kormánytámogatásra pályáznak az országos Anghel Saligny-programban is. Mivel azonban ennek kapcsán számottevő előrelépés nem történt, az önkormányzat azzal számol, hogy saját forrásokból kell megvalósítani a felújítást. A határozatban foglaltak szerint a teljes beruházás összege több mint 2,7 millió lej, ebből mintegy kétmillióba kerülnek a munkálatok. Ennek kapcsán akkor Tóth-Birtan Csaba elmondta: a soron következő versenytárgyaláson az ajánlattevők ennél nagyobb összeggel nem jelentkezhetnek.
A híd alsó része több alkalommal is megsérült a túl magas járművek miatt, amelyek pár helyen kicsorbították a betont, a vasrudak a felszínre kerültek, megrozsdáztak, egy részüket el is kellett távolítani. A korlátok is előrehaladottan rossz állapotban vannak, a műszaki vizsgálat során pedig az is kiderült, hogy a teljes szerkezet megérett a felújításra. Az úttestet és a járdákat a Gábor Áron utca korszerűsítése során rendbe tették, így a munkálatok ezt a részt nem érintik majd. Az önkormányzat pár éve már tervezte az 1970-es évek elején épült, 36,8 méter hosszú és 11,5 méter széles felüljáró rendbetételét, majd 2019 novemberében el is fogadtak egy tanácshatározatot a műszaki és gazdasági mutatókról. Az akkor elhangzottak szerint a beruházás költségét 2,1 millió lejre becsülték, és ebből nem csupán a forgalmas felüljárót akarták korszerűsíteni, hanem rendbe akarják tenni a híd egyik lábánál levő gondozatlan területet is, ahol 11 új parkolóhelyet alakítanának ki.