A magyar festészet napján (október 18.) elindított, háromszéki óvodásoknak meghirdetett Te magad légy a festmény! vetélkedő legjobbjait díjazták tegnap Sepsiszentgyörgyön, a főtéren az életre keltett festményekből nyílt kiállítás.
Régen félretett falovacska, sál, kalap, virágból készített fejdísz, rokka, vajköpülő, gyümölcsöstál, cica, házi szárnyas, festőállvány, furulya, cselló, régi cserépkancsó, emberméretű képkeret, nagymama gyermekkori csipkegallérja – megannyi kelléke az életre keltett festményeknek. Óvodás kislányok és kisfiúk léptek híres alkotók által megfestett alakok szerepébe, és az eredeti műalkotás életszerű másáról készített fényképpel neveztek be a versenybe. Van köztük rőzsehordó nő, köpülő asszony, furulyázó kisfiú, hölgy hermelinnel, kislány mandarinnal, díszes dáma, és sok más alak, akik megihlették a legnagyobb festőket. A száztizenhárom, élő szereplős alkotással sepsiszentgyörgyi, kézdivásárhelyi, kovásznai, sepsiszentkirályi, dálnoki, besenyői, árapataki, gelencei, uzoni, berecki, lemhényi, lécfalvi és csomortáni óvodások neveztek be a vetélkedőbe, akik szüleikkel, nagyszüleikkel és pedagógusaikkal együtt alkották újra a kiválasztott festményt.
A budapesti Szépművészeti Múzeum korábbi hasonló pályázata mintájára meghirdetett kreatív vetélkedő célja minél szélesebb körben és korosztállyal megismertetni képzőművészeti alkotásokat, a gyermekeket játékosan rávezetni, hogy közel kerüljenek a múzeumok gyűjteményeihez – vallják az alkotói-újraalkotói mozgalom kezdeményezői, Kispál Mária és Szentes Réka, a sepsiszentgyörgyi Hófehérke Napközi Otthon pedagógusai.
A száztizenhárom alkotásból huszonhárom részesült különdíjban, amelyekre a díjakat háromszéki kulturális intézmények, a sepsiszentgyörgyi és a megyei önkormányzat, valamint a Szépművészeti Múzeum ajánlotta fel, ezen kívül lapunk minden résztvevőt megajándékozott Benedek Eleknek a H–Press Kft. kiadásában megjelent Képes ábécéskönyvével. A szervezők különdíjban részesítettek három pedagógust, akik a legtöbb újraalkotást küldték be: Kovásznáról Gergely-Kovács Katalint és Ördög Rozália Editet, illetve Dálnokról Bardocz Orsolyát.