Közép- és felsőfokú oktatási szinten működő duális szakképzési központot létesítenek Sepsiszentgyörgyön egy országos program részeként, amelynek finanszírozására ma nyújtja be a támogatási kérelmet a városi és a megyei önkormányzat, valamint a felkért partnerek részvételével létrejött konzorcium. A társulás megalakulásáról mindkét említett önkormányzat a tegnapi tanácsülésen határozott, és elfogadták az önrész összegét, amivel hozzájárulnak a 114 millió lejes beruházás megvalósításához.
A Sepsi Dual elnevezésű campust Sepsiszentgyörgyön az egykori tyúkfarm Jókai utcai telephelyén, egy 24 ezer négyzetméteres területen kívánják felépíteni: tantermek, műhelyek, laboratóriumok, sportterem és szabadtéri sportpálya, bentlakás, étkezde képezik a többfunkciós létesítményt, amelynek kültéri felületeit a város lakossága is használhatja majd. A duális oktatási központban a különböző szakterületeken már működő vállalkozások szakemberei biztosítják a gyakorlati képzést, ösztöndíjakkal teszik vonzóvá, hogy a fiatalok kitartsanak és az oklevél megszerzése után szakmájukban vállaljanak munkát.
A kétszáz egyetemi hallgató és száz, szakképzésben tanuló diák befogadására alkalmas campus felépítésének tervezett 114 millió lejes költségéhez Sepsiszentgyörgy önkormányzata 16,8 millió lejjel járul hozzá, és vállalja az előre nem látható, valamint a pályázatban nem elszámolható költségek fedezését, Kovászna Megye Tanácsának önrésze 5,7 millió lej. A társulás további tagjai: a kolozsvári Babeș–Bolyai Tudományegyetem Sepsiszentgyörgyre kihelyezett tagozata, a megyeközponti Puskás Tivadar Szakközépiskola, a Berde Áron Közgazdasági és Közigazgatási Szakközépiskola, a Constantin Brăncuși Szakközépiskola, a Bertis cég, a Compact Kft., az Imperial Hotel Management Kft., az OTP Bank Románia, a helyi Közüzemek, a Pro Vitam Kft., Inter Domo, a TEGA köztisztasági vállalat, a Hotel Hostel Park.
Az Országos Helyreállítási Terv részeként tíz regionális duális oktatási központ létrehozására kiírt pályázat leadási határideje ma jár le, háromszéki résztvevőként a sepsiszentgyörgyi önkormányzat a fő pályázó. A kezdeményezők célja, hogy egy olyan szakképzési központot hozzanak létre, ahol a fiatalok közvetlenül ismerhetik meg a gazdasági élet szereplőit és az ott szerzett gyakorlati tudásukkal érvényesülhetnek a munkaerőpiacon.