Főleg fiatalokat környékeztek meg

2023. április 13., csütörtök, Család

Kedden tizenhárom személyt vett őrizetbe a Szervezett Bűnözés és Terrorizmus Elleni Ügyészség (DIICOT), akiket azzal gyanúsítanak, hogy tanulóknak és egyetemistáknak adtak el drogokat egy titkosított kommunikációs platformon keresztül.

  • Fotó: Pixabay
    Fotó: Pixabay

Hétfőn Bukarestben, valamint Maros, Brăila, Ilfov, Galac és Dâmboviţa megyében több dílernél, összesen tizenhét helyen végeztek házkutatást.

Az ügyészek szerint a 2022-ben létesített bűnszervezet tagjai közvetítői szerepet töltöttek be a kábítószer-kereskedők és a -fogyasztók, köztük kiskorúak között. Ehhez egy titkosított kommunikációs platformot alkalmaztak, amelynek mintegy 11 ezer aktív tagja van Romániában. Legfontosabb célközönségüket a fiatalok képezték: iskolások és egyetemisták – közölte a vádhatóság, mely átvette az irányítást a kommunikációs platform fölött és leállította a tevékenységet.

A DIICOT szerint a többszintű bűnszervezet az ország szinte valamennyi nagyobb városában terjesztett különféle típusú kábítószereket. A vásárlók a platformon keresztül vették fel a kapcsolatot a drogkereskedőkkel, majd a közvetlen tárgyalást követően az érdeklődőt az igényelt szertől függően a hozzá legközelebbi dílerhez irányították.

A kereskedők ezen a platformon népszerűsítették a drogkínálatukat, az adminisztrátor pedig moderálta a beszélgetéseket, és ő választotta ki a banda tagjait. A kommunikációs platform naponta körülbelül 40–50 ezer üzenet generálására volt képes, amelyek többsége a kábítószer-terjesztéssel és -fogyasztással, a terjesztési területekkel és a kábítószerek hatásaival volt kapcsolatos – állítja a DIICOT. (Agerpres)

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Ön szerint ki lenne a legjobb államelnök Romániában?











eredmények
szavazatok száma 438
szavazógép
2023-04-13: Történelmünk - :

Deportálás és lakosságcsere (A felvidéki magyarság kálváriája)

A második világháború után újjáalakult Csehszlovákiában az 1945. április 5-i kassai kormányprogram a magyarokat és a németeket kollektívan tette felelőssé az ország „felbomlasztásáért”. Az Edvard Beneš államfő által életbe léptetett 141 dekrétum közül 33 közvetlenül vagy közvetve e két nemzetiség alapvető jogait korlátozta, egyik pedig megfosztotta őket állampolgárságuktól is. 1945–46 telén mintegy 40 ezer felvidéki magyart deportáltak fűtetlen marhavagonokban a csehországi Szudéta-vidékre, ahol sokszor rabszolgaként bántak velük. A rendeletek lehetővé tették a magyarok földjeinek elkobzását, állásukból való elbocsátásukat, a hivatalos nyelvhasználat és minden kulturális egyesület betiltását. Kiűztek 36 ezer, 1938 előtt magyar állampolgárságú személyt, internálták a pozsonyi, kassai, komáromi magyarokat, lakásaikat elkobozták. 1946. február 27-én lakosságcsere-egyezményt írtak alá. A magyar lakosság Felvidékről való kitelepítése 1947. április 12-én kezdődött és 1949. június 5-ig tartott. Április 12-ét a Felvidékről kitelepített magyarok emléknapjává nyilvánította a magyar Országgyűlés 2012-ben. Ebből az alkalomból Történelmünk rovatunkban Vigh Károly az Élet és Tudomány folyóirat 1992. évi első számában megjelent írását közöljük. A szerző a jelzett időszakban a Magyar Külügyminisztérium Pest megyei összekötője volt a csehszlovák bizottságnál.
2023-04-13: Család - :

Álom és felejtés

Az ember minden éjjel álmodik, az agy egy átlagos éjszaka alatt körülbelül ötórányi álomképet hoz létre, az esetek többségében azonban ezek nem felidézhetők ébredés után. Ezt a talányt próbálták megfejteni a budapesti Eötvös Loránd Tudományegyetem (ELTE) kutatói.