Kézdiszentlélek volt a gazdája a felső-háromszéki polgármesterek tegnapi találkozójának. A napirenden több téma szerepelt, arról is szó esett, hogy a közeljövőben az önkormányzatok közös havilapot indítanak.
A megbeszélés elején Tamás Sándor, Kovászna Megye Tanácsának elnöke az elöljárókat a megyei önkormányzat által kiírt kulturális, sport- és egyházi pályázati eredményekről tájékoztatta, arról értesítve őket, hogy a településeken a katolikus és református egyházak mekkora összeget kaptak. Az elnök elmondta: összesen kétmillió lejjel támogatták az egyházakat, 22 százalékkal több igénylés érkezett, mint egy évvel korábban. Az elnök elmondta: kétmillió lej tekintélyes összeg, Maros Megye Tanácsa csak 600 ezer lejt fordít ilyen célra. Azt is kifejtette, hogy miért nem tudnak többet adni: rengeteg pénz megy el a bérezésre, hiszen a megyei önkormányzatnak közel kétezer alkalmazottja van, ennek fele az egészségügyben dolgozik. Szó esett az országos projektekről, illetve azok finanszírozásáról is. Tamás Sándor szerint félő, hogy a speciális nyugdíjakhoz való ragaszkodás miatt az ország több milliárd eurótól esik el. Az elnök borúlátó: meglátása szerint nem fognak a speciális nyugdíjakon változtatni. „Sok a belügyes, szekus, tábornok stb. Azt is jó tisztázni: a képviselők és szenátorok juttatásai mindössze két százalékot jelentenek a speciális nyugdíjat élvezőknél. Viszont, ha rajtam múlna, én csak a pilótáknak adnék speciális nyugdíjat, ők megérdemlik” – magyarázta.
A megbeszélésen szó esett arról is, hogy a kézdi-orbaiszéki települések kutyamenhelyet létesítenek Gelencén, a községben állatorvos is tevékenykedik.
A különféléknél elhangzott: egy önkormányzati havilap indul a közeljövőben. Az elképzelést Bodor László, az RMDSZ Kovászna megyei szervezetének ügyvezetője ismertette. Mint mondotta, Erdővidéken már működik ilyen lap, amelyet minden hónapban ingyen terjesztenek, a lap pedig beszámol az önkormányzatok tevékenységéről. A kézdiszéki lap A4-es formátumú, 16 színes oldalon jelenik meg. A példányszámot egyelőre tízezerre tervezik, de szükség szerint lehet több is. Kevesebb nem, mert akkor már nem annyira gazdaságos – magyarázta. Az elképzelés szerint az önkormányzatok 600–700 lejt fizetnének a tördelésért és szerkesztésért, a fennmaradó összeg pedig aszerint alakulna, hogy egy adott település hány példányt igényelne belőle. A leendő lap neve nem hangzott el. Az elöljárók támogatták az ötletet, egyedül Ozsdola polgármestere jelezte, hogy csak negyedévente igényelnék a szolgáltatást.