StrandbirkózásRosszul kezdett a címvédő Cătălina Axente

2023. május 15., hétfő, Sport

A megyeszékhelyi Sepsi-SIC kiválósága, Cătălina Axente rosszul kezdte a strandbirkózó World Series 2023-as kiírását, miután a sorozat múlt heti szezonnyitó versenyén lemaradt a dobogóról. Axente két győzelemmel és egy vereséggel nem jutott ki a csoportjából, és végül az ötödik lett az Argentína fővárosában, Buenos Airesben megtartott viadalon.

  • Fotó: beachwrestling.org
    Fotó: beachwrestling.org

A megyeszékhelyi Sepsi-SIC sportolója, Cătălina Axente a +70 kilogrammos súlycsoport címvédőjeként utazott Buenos Airesbe, ahol az elmúlt héten tartották meg a strandbirkózó World Series 2023-as kiírásának első versenyét. A sepsiszentgyörgyi zöld-fehérek kiválósága első csoportmeccsén 2–0-ra verte az amerikai Isabeau Marie Shalackot, majd a következőben 3–0-ra bizonyult jobbnak a mexikói Atzimba Morelia Landaverde Morenónál. A harmadik mérkőzésén a későbbi bronzérmes ecuadori Genesis Rosangela Reasco Valdezzel találkozott, akitől 2–1-re kapott ki és második helyen zárta csoportját, de sajnos nem jutott tovább, így három párharc után véget ért számára az argentin küzdelem. A „legnehezebb” női kategória győztese végül a kolumbiai Tatiana Renteria lett, miután a döntőben legyőzte a hazai közönség előtt küzdő Linda Marilina Machucát. A sorozat júniusban Szingapúrban folyatódik.

Az eredmény (+70 kg, 12 nevező): 1. Tatiana Renteria (kolumbiai), 2. Linda Mariliana Machuca (argentin), 3. Genesis Rosangela Reasco Valdez (ecuadori)... 5. Cătălina Axente.

A 2023-as strandbirkózó World Series további versenyei: * 2. forduló, június 10–11.: Szingapúr * 3. forduló, június 29–30.: Franciaország * 4. forduló, szeptember 9–10.: Románia (Konstanca) * 5. forduló, október 14–15.: Törökország. (tif)

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Mit gondol, véget ér-e idén az ukrajnai háború?









eredmények
szavazatok száma 508
szavazógép
2023-05-15: Sport - :

Meglepetésre kikapott a Puskás ’87 (Ha hétfő, akkor minifoci)

Meglepetéssel zárult a sepsiszentgyörgyi öregfiú minifoci-bajnokság 20. fordulója, miután a második helyen álló Puskás ’87 együttese egy góldus meccsen vereséget szenvedett a tabella második felében tanyázó Téglás Panzió alakulatától. Hozta a kötelező győzelmet a már bajnok Capitaly, amely a kör rangadójában a Novónál bizonyult jobbnak.
2023-05-15: Szabadidő - :

Mit főzzünk ma? (Csíki leves)

Hozzávalók: 50 dkg csirkemell, 1 kg murok, só, bors, fűszerpaprika, 2 cikk fokhagyma, 1 dl olívaolaj; az eresztékhez: 2 evőkanál tejföl, 1 evőkanál liszt.