Barót városi tanácsának legutóbbi ülésén miklósvári gondokról is szó esett. A Zsombori Csaba független tanácstag által tolmácsolt néhány probléma megoldását Benedek-Huszár János polgármester megígérte, másokhoz – illetékesség hiányában – csak kisebb segítséget tud nyújtani.
Zsombori Csaba négy miklósvári gondot nevezett meg: a víztározó el van repedve, ami miatt több család víz nélkül maradt; a tavalyi sánckialakítás után a munkások balesetveszélyesen hagyták az óvoda előtti részt; fekvőrendőröket kell elhelyezni, mert az autósok gyorsan hajtanak, ezért megnőtt a balesetveszély; szóljanak a Tegának, hogy a szelektív hulladék gyűjtésére alkalmas zsákokat ne a házak előtt hagyják, mert azokat gyakran széthordja a szél.
A polgármester azt kérdezte, milyen víztározóról van szó, ugyanis Miklósváron az önkormányzat tulajdonában nincs semmi ahhoz fogható, s vizet sem szolgáltatnak a faluban. Szakács László alpolgármester szerint a nevezett medencét még a kollektív idejében építették, az onnan származó vízzel főként az istállókat látták el. Szőcs Sándor miklósvári tanácstag szerint az elmúlt években a vízhálózattal folyamatosan baj volt, többször kellett toldozni-foldozni, de az igazán nagy baj akkor következett be, amikor tavaly a Kálnoky-kastély tavát abból a vízből töltötték fel.
Benedek-Huszár János úgy fogalmazott, megérti az érintett családok gondját, de az önkormányzat, mivel a medence és a vízcső sem a tulajdona, nem ruházhat be azok felújításába. Azt viszont megígérheti, hogy – akárcsak a bibarcfalviaknak, ahol szintén nem a város tulajdona a vízhálózat és a vízház – a város erőgépeivel és embereivel, amennyire csak lehet, segítenek.
Tisztázták, mikor és kik hagyták az óvoda előtt balesetveszélyes állapotban a sánc környékét, majd a polgármester utasította Szakács László alpolgármestert, hogy a városháza alkalmazottjai mihamarabb tegyenek eleget a kérésnek.
A városvezető elmondta, a miklósvári és egyéb hasonló közlekedési ügyek megoldása érdekében már tárgyalt a megyei rendőrséggel, ahonnan azt a választ kapták: fekvőrendőröket lehet tenni, de oda az kell, hogy az azt igénylő lakosok közjegyző előtt nyilatkozzanak, igenis, akarnak olyant a házuk elé.
Annak nincs akadálya, hogy szóljanak a köztisztasági vállalatnak, hasson oda, hogy alkalmazottjai nagyobb odafigyeléssel osszák ki a zsákokat – mondotta Benedek-Huszár János.