Az Antarktiszon uralkodó rossz időjárás és erős szél miatt még mindig a chilei Punta Arenásban vesztegel Tulit Zsombor és David Neacşu, a Northland Antarktisz 2009 expedíció két tagja. Az előzetes tervek szerint hegymászóinknak már szombaton — január 10-én — át kellett volna repülniük az antarktiszi Patriot Hill nevű bázisra, hogy onnan indulva hódítsák meg a földrész legmagasabb pontját, a 4897 méteres Mount Vinsont.
A két alpinista állandó készültségben van, mondhatni, tűkön ülve várják a berepüléshez szükséges engedély megérkezését. A Torres des Paine Nemzeti Parkban eltöltött napok után a duónak kissé szokatlan a szállodai semmitevés, idejük nagy része azzal telik el, hogy spanyol nyelvű újságot olvasnak és spanyol nyelvű tévécsatornákat néznek. Tulitnak és Neacşunak sikerült megismerkednie az expedíció azon tagjaival, akikkel egy hotelben van, de a többiekkel még nem találkozott.
— Azok közül akik velünk repülnek az Antarktiszra, nem mindenki a Mt. Vinson megmászását tűzte ki célul — nyilatkozta Tulit Zsombor — van, aki sível szeretne eljutni a Déli-sarkra, vagy éppen csak pingvineket szeretne nézni. Ruszuly Évától, az expedíció sajtófelelősétől megtudtuk, hogy Zsombor és a szervezők közötti megbeszélés eredményesen zárult, s úgy tűnik, hogy a Mt. Vinsonról való lesízés gondja is megoldódott, hiszen a kb. hétfős csapatban akadt egy ecuadori hegymászó — akivel még a háromszéki nem találkozott személyesen —, s aki vállalta a csúcsról való besízést a sepsiszentgyörgyivel. Korábban erről azért nem lehetett szó, mert a szervezők szabályzata szerint legkevesebb három emberből áll egy olyan csapat, amely szabadon mozoghat két tábor vagy a táborok és a csúcs között. Tulit Zsombor korábban már járt a Mont Blancon (Franciaország), az Elbruszon (Oroszország), a McKinleyn (Alaszka), a Kilimandzsárón (Tanzánia), az Aconcaguán (Argentína), míg társa, David Neacşu megfordult szintén a Mont Blancon (Franciaország), a McKinleyn (Alaszka), a Kilimandzsárón (Tanzánia), az Aconcaguán (Argentína), de volt a kenyai Mont Kenyán, a perui Huascarán vagy éppen a bolíviai Illimanin.