Dínomdánomnál jóval többet kínáltak a résztvevőknek a hétvégén lezajlott Uzon községi napok: e három nap alatt mindenki találhatott a szívének kedves programot, és az időjárás is segített a szervezőknek.
Volt több kulturális esemény – színdarab, román és magyar néptáncelőadás, dalos és verses műsor, régi fényképek és csontfaragások kiállítása, gyermekek által bemutatott, illetve nekik szóló zenés játékok, foglalkozások –, felvonultak a mindig nagy tetszést arató fúvószenekarok, bemutatót tartottak az önkéntes tűzoltók és elsősegélynyújtók, rúgták a labdát a minifoci-bajnokság résztvevői, jobbnál jobb ételek rotyogtak a főzőversenyre benevezők üstjeiben, megsütötték a 15 méteres kürtőskalácsot a szentivánlaborfalviak, megcsodálhatták a technológia iránt érdeklődők a mezőgazdasági gépeket, mulathattak a fiatalok az esti koncerteken és diszkóban, a lelki táplálékot pedig a templomban kapták meg a hívek.
E gazdag, változatos ünnep azonban nem csupán a kikapcsolódásról szólt: ez alkalommal adták át a tömbháznegyed új, korszerű játszóterét a gyermekeknek, vasárnap pedig Ráduly István prefektus (volt uzoni polgármester), RMDSZ-es parlamenti képviselők, helyi és megyei tisztségviselők, a testvértelepülési küldöttek, valamint a tervező és kivitelező cégek vezetőinek jelenlétében felavatták az elmúlt években felújított utcákat. Összesen 27,3 kilométer korszerűsítéséről van szó, amelyeket különböző pályázatokból végeztek el a község mind a hét településén – közölte Bordás Enikő polgármester, kiemelve hivatali elődjének érdemeit is. Beszámolója szerint az első ilyen beruházás 2015-ben történt, amikor három, együttesen hét kilométert kitevő községi utat aszfaltoztak le – 12 áteresz megépítése után – európai uniós támogatásból: a Magyarós felé vezető utat, a Hevedert és a Lisznyót Bikfalvával összekötő utat. Ugyancsak európai alapokból finanszírozták a következő öt kilométer felújítását is, ez a 2020-ban lezárult építkezés 12 uzoni és bikfalvi utca lakóit szabadította meg a portól-sártól. A harmadik ilyen projekt hat kilométernyi aszfaltot hozott, amiből a község hét településének mindegyikére jutott. Mindhárom munkálatot a sepsiszentgyörgyi Valdek Impex kivitelezte, kettőt közülük a Drumproiect tervezett – sorolta a polgármester, mindenkinek megköszönve a hozzájárulását.
Ezzel azonban nem fejezték be a közúti infrastruktúra korszerűsítését, jelenleg két községi út felújítása van folyamatban: az Uzont Magyaróssal összekötő vásárosút, valamint a szentivánlaborfalvi Malom utca felső szakasza a Feketeügy túlsó feléig, összesen kilenc kilométer hosszúságban. Idén mindkettőt átadják, és akkor Uzon község 80 százalékban korszerű úthálózattal fog rendelkezni – ha pedig a már benyújtott újabb pályázatok is sikeresek lesznek, további hat kilométert aszfaltoznak le, amivel 95 százalék fölé emelkedik a község felújított útjainak aránya. Bordás Enikő elmondta: a település fejlesztésével az a céljuk, hogy a lakosságnak minél jobb életfeltételeket biztosítsanak, hogy jó legyen itt élni és családot alapítani.