Szombaton ünnepelte fennállásának 50. évfordulóját a székelytamásfalvi férfikórus. Ez alkalomból kórustalálkozót szerveztek a Feketeügy menti mezőfalu református templomában. A kórusok fellépése után a Thúri–Bányai-kastély udvarán a résztvevők koszorúkat helyeztek el a kórus elhunyt tagjai emlékére a 2013-ban állított kopjafás emlékműnél.
A református templomban megtartott kórustalálkozó istentisztelettel kezdődött, amelyen igét hirdetett Bacsó István, a helyi gyülekezet lelkipásztora. Az igehirdetés a Zsoltárok könyve 149. részének első verséből szólt, s fő üzenete az volt: „Dicsérjétek az Urat szívvel és lélekkel” úgy, ahogy Dávid zengte a zsoltárból a halleluját. „Ebben az énekben van egy titkos akkord, ez a titkos akkord egy Istennek tetsző éneket jelent” – hangsúlyozta a lelkipásztor, majd megáldotta a gyülekezetet.
A találkozón részt vevő kórusokat, a hallgatóságot és a magyarországi Apagy testvérfalu küldöttségét Fejér Levente, Zabola község polgármestere és ifjú Tusa János, az 50. jubileumát ünneplő székelytamásfalvi férfikórus karmestere köszöntötte. Utóbbi röviden ismertette a székelytamásfalvi kórusmozgalom fél évszázados múltját. Elmondta, a székelytamásfalvi dalárda 1973-ban alakult 44 taggal, édesapja, idős Tusa János tanító vezetésével. Azóta nagyon sok eseményen vettek részt határon innen és túl: kórustalálkozókon, egyházi és világi rendezvényeken. Sajnos, sokszor temetésen is kellett énekelniük, negyvenhét dalárdista társuk végső búcsúztatásán vettek részt az ötven év alatt. Jelenleg huszonöt tagja van a kórusnak, az alapító tagok közül idős Tusa János alapító karnagy, Fazakas Béla és Papp János még aktív tagok, Vaszi Lajos, Túri András, Ambrus Dezső betegség miatt nem tud részt venni a próbákon és a fellépéseken. A kórusvezető bizakodóan tekint a jövőbe, mint mondta, elég sok fiatal van a kórusban, és reméli, még tudnak fiatalítani, nagy szeretettel várják az éneklést kedvelőket, hogy még hosszú éveken keresztül tudják őrizni a hagyományt.
A kórusok fellépése az ünnepeltek előadásával kezdődött, majd következett a keresztvári Fekete Lajos Férfikórus Gabos Ferenc, a kézdivásárhelyi Hálaadás Református Dalárda Ruszka Sándor és Hodor Tamás, a Gelencei Dalárda Timár István, a szentivánlaborfalvi Székely István Dalkör Kelemen Alpár, a Pákéi Református Dalkör Szántó István, az Apagyi Női Kar Juhász Mihályné Etelka és a Kovásznai Református Férfidalárda Antal Ernő karnagy vezényletével. A templomi esemény záróakkordja nemzeti imánk és a székely himnusz eléneklése volt, mely leírhatatlanul szépen hangzott a nyolc kórus előadásában.
A templomból a kórustalálkozón részt vevők a Thúri–Bányai-kastély udvarára vonultak, ahol a székelytamásfalvi kórus elhunyt tagjai emlékére 2013-ban állított kopjafás emlékműnél a kórusok koszorúkat, az elhunyt dalárdisták özvegyei, gyermekei és hozzátartozói pedig virágcsokrokat helyeztek el. A pávai Réti József nyugalmazott tanító által készített emlékmű nagyobbik kopjafája az elhunyt kórustagokra emlékeztet, a mellette lévő, lanttal összekapcsolt két kisebbik kopjafa a mindenkori dalárdát jelképezi.