A Nemzetközi Címertani Akadémia teljes jogú tagjává választották lapunk munkatársát, dr. Szekeres Attila István sepsiszentgyörgyi heraldikust, az Erdélyi Címer- és Zászlótudományi Egyesület alapítóját és elnökét – tudatja az egyesület közleménye.
Szekeres Attila 2017 óta levelező tagja az 1949-ben Párizsban alakult, 1965 óta genfi székhellyel működő Nemzetközi Címertani Akadémiának, amelynek első erdélyi tagja lett. Az intézmény augusztus 17-én a svédországi Lundban tartotta idei közgyűlését, a választás eredményéről pedig Elizabeth Roads, az Akadémia elnöke augusztus 21-én értesítette az érintettet.
A Sepsiszentgyörgyön élő Szekeres Attila István tucatnyi országban, kéttucatnyi nemzetközi konferencián tartott tudományos előadásokat, amelyeken mindig erdélyi jelképeket – címereket, zászlókat, pecséteket, pénzérméket – mutatott be, így népszerűsítve Sepsiszentgyörgyöt, Háromszéket, Székelyföldet és Erdélyt.
Legjelentősebb részvételei: Genealógiai és Címertani Világkongresszusok (2016-ban Glasgowban, 2018-ban a franciaországi Arrasban, 2021-ben Madridban), Zászlótudományi Világkongresszusok (2017-ben Londonban és 2022-ben Ljubljanában), a Nemzetközi Genealógiai Akadémia tudományos kollokviuma (2019-ben Varsóban), Európai Címertani és Zászlótudományi Konferenciák (2014-ben és 2018-ban a lengyelországi Cieszynben), valamint a Nemzetközi Pecséttani Konferencia (2013-ban Kijevben, pontosan az Euromajdan idején), és legutóbb ez év júniusában a Vilniusban tartott Nemzetközi Genealógiai, Címertani és Zászlótudományi Kollokviumon. E nemzetközi szakmai rendezvényeken – amelyekre támogatói, köztük a Kovászna megyei és a sepsiszentgyörgyi önkormányzat segítségével jutott el – Szekeres Attila a következő témákkal szerepelt: a székely rendi nemzet címere, az erdélyi rendek címerhasználata, a székelyek zászlóhasználata, a székely rendi nemzet pecsétje, Erdély címerének útja Magyarország címeréből Románia címerébe, a székelyföldi közigazgatási címerek megváltoztatása Erdélynek Romániához való csatolását követően, erdélyi történelmi zászlók, a Báthoriak címerhasználata. Sikerének köszönhetően fogadta az Erdélyi Címer- és Zászlótudományi Egyesületet tagjai közé 2019-ben a Genealógiai és Heraldikai Világszövetség, 2022-ben pedig a Zászlótudományi Egyesületek Világszövetsége, amelynek a térségben (Magyarországot, Romániát, Szlovákiát és Szerbiát is ide számítva) a Szekeres Attila által vezetett szervezet az egyetlen tagja.