Szabadtűzi főzőverseny ZabolánIhaj, csuhaj káposzta!

2023. szeptember 20., szerda, Szabadidő

Folytatva a hagyományt, harmadik alkalommal gyűlt össze a hétvégén a zabolai Csipkésben az a gasztronómiai „nagycsalád”, melynek tagjai lelkesen térnek vissza évről évre, hogy a versenykiírásnak eleget téve elkészíthessék finomságai­kat a sepsiszentgyörgyi Művészeti és Népiskola szervezésében zajlott szabadtűzi főzőversenyen.

Idén a káposzta kapta a főszerepet, és tekintettel arra, hogy 2023 Petőfi Sándor-emlékév, a tisztelet megnyilvánulásaként külön kiegészítő feladatnak számított, hogy az elkészített és tálalt falatokat a költő műfaji stílusának megfelelően mutassák be a résztvevők – verses bemutatás, petőfis védjegyekkel tűzdelt prózai szöveg, korabeli stílusjegyeket tükröző dekorációk.

A mosolygós, izgatott fiatalok és pedagógusaik közös munkáját a határtalan lelkesedés és jókedv, együttműködés jellemezte. Ezúttal a zsűrizés csavarja az volt, hogy a csapatok egymást értékelhették a Legínycsiklandóbb Falat, Legköltőibb Falat, Legszékelyebb Falat, Legcsipkésebb Falat, Legtetszetősebb Falat kategóriában.

A versenyen a sepsiszentgyörgyi Berde Áron (két csapat), a kézdivásárhelyi Gábor Áron, a csíkszentmártoni Tivai-Nagy Imre és a csíkszeredai Joannes Kájoni szakközépiskolák turisztikai és vendéglátás szakán tanuló diákok és tanáraik vettek részt. Minden csapat büszkén vette át a neki ítélt díjat, s az élmények és tapasztalatok birtokában várják a jövőbeni kihívásokat.

Az idei találkozó különlegessége, hogy szakpedagógusok és a Népiskola képzői találkozhattak egymással, megbeszélve a turizmus és vendéglátás területén tapasztalt növekvő felnőttképzési igényeket, oktatási programokat és a hamarosan induló képzések részleteit.

Komán Eszter
szakfelügyelő, Művészeti és Népiskola

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Részt kíván-e venni a december elsejei parlamenti választásokon?









eredmények
szavazatok száma 1529
szavazógép
2023-09-20: Riport - Fekete Réka:

Húszéves a zabolai csángó múzeum

A zabolai származású Pozsony Ferenc, a kolozsvári Babeș–Bolyai Tudományegyetem Magyar Néprajz és Antropológia Intézetének tanára, a Magyar Tudományos Akadémia tagja azok közé az erdélyi néprajzkutatók közé tartozik, akik az egymás mellett élő népcsoportok kultúráját is vizsgálja a sajátjával párhuzamosan. A szüleitől örökölt családi portán húsz esztendővel ezelőtt alapított Csángó Múzeum két évtizedes működése alatt is ezt a sokszínűséget kutatta. E munkában elsőbbséget élvezett a moldvai csángó tárgyi, viseleti örökség gyűjtése, megőrzése és ennek a kultúrának a széles körű megismertetése, tanítása – fogalmazták meg a zabolai Csángó Múzeum fennállásának 20. évfordulója alkalmából szeptember 16-án tartott ünnepségre meghívott felszólalók.
2023-09-20: Emlékezet - Puskás Attila:

Egy rendhagyó tanévkezdés

1959. szeptember 15-én Marosvásárhelyen tartotta a kommunista hatalom azt a tanévnyitót, amelynek példaadó szerepet szánt az ország valamennyi iskolája számára. Az elítélendő példát hat tanár és öt diák szolgáltatta, valamennyien a csíkszeredai Vegyes Líceum tanárai és utolsó éves diákjai. Ezt már megelőzte a ballagás és kicsengetési tabló betiltása. Utóbbit később „pótolták”, de hiányoznak róla a „bűnös” tanárok és diákok...